Forum

Network Başlangın&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Başlangınç Hakkında

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
450 Görüntüleme
(@ozkankurt)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar,  Network  hakkında  sizlerden yardım istiycem.

Ben  networke başlamaya karar verdim.  Site üzerinden ve başka kaynaklardan   videoları(CCNA)  ve diğer dökümanları inceliyorum.  Kısmetse 1 ay sonra bi network şirketinde çalışmayada başlıycam. Amacım  network  ve sistem şeklinde  güvenlikle uğraşmak. Şimdilik biraz linux bilgim var. Bunun aşamaları nelerdir.  Yani  hangi belgelerle başlamak   gerek(Öğrenim sırası için)  ve küçükten büyüğe  diziliş nasıl olmalıdır.  Şuanki düşüncem belli bi seviyeye geldikten sonra  cisco sınavlarına girmek.

Gönderildi : 21/06/2013 16:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öncelikle CCNA konusunda kendinizi geliştirin, daha sonra CCNP

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/06/2013 17:10

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bencede güzel bir alan seçtin öncelikle cisco öncesinde temel network bilgin olmalı OSİ 7 katmanından protokollere  neler olduğu dair detaylı şekilde ögren sonra cisco başla ona da öncelikle cisco packer tracer diye cisco'nun simülasyon programı var onda tasarımlar yapıp programla sonra cisco giriş sertifikası olan ccna katıl ve sınavları verirsen sertifika alıyorsun  sonra ccnp ve enson ccıe bunu yanı sıra yan sertifikalarda var  security voip  gibi

microsoft gelince o sertifika konusunda fazla bilgim yok ama giriş seviyesi mcse bununla ilgili çok makale var burada

döküman olarak benim paylaşımlarım var 2 güne microsoft eğitimlerini'de yükleyeceğim   

https://skydrive.live.com/?cid=37f96225e115693f&id=37F96225E115693F%211306

Umarım senin için hayırlısı olur Kolay Gelsin

Gönderildi : 21/06/2013 17:14

(@ozkankurt)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

cevaplarınız için teşekkrüler.

az çok  osi  modelini biliyom,  liseden kalma  🙂    yakında detayıyla  bakıcam 

Gönderildi : 21/06/2013 22:30

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

OSI yi anlıyorsan networkü anlıyorsun demektir OSI yi bilmiyorsan ne eğitimi aldığın yada ne bildiğinin önemi olmaz. Herşeyin bir püf noktası vardır network çü içinde bu osi dir.

Gönderildi : 24/06/2013 02:52

Paylaş: