Forum

Donanımsal Firewall...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Donanımsal Firewalla İhtiyacımız Var.

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@yunusyildiz)
Gönderiler: 13
Active Member
Konu başlatıcı

İşyerinde kullandığımız 50mbit 125Gb kotalı interneti ne yazıkki kota aşımı sonrası eziyet çekiyoruz.

İşyerinde yaklaşık 30-35 pc switch aracılığıyla internete erişiyor. İçlerinden bir kaç tanesi bu neti sömürdüğünden ay sonlarına 1 hafta 10 gün kala kota dolması nedeniyle netimiz oldukça yavaşlıyor.

Buna çözüm olarakta uygun fiyatlı donanımsal firewall düşünüyorum. (Yeterse 200-300TL civarı)

Firewall ile yapmak istediğim şu;

Neti sömüreni bulmak, ip bazlı (ip aralığı yada ip-ip) hız limitleri koymak, gerekirse bazı engellemeler koymak.

Kullanımı kolay, fazla uğraştırmayacak, sorun olmayacak tavsiyelere ihtiyacım var arkadaşlar.

Gönderildi : 09/06/2013 21:54

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Sn. Yunus YILDIZ,

Öncelikle imzanızda yer alan telefon reklamını kaldırmanızı rica ediyorum. 

Daha sonra istediğiniz özelliklerde bir firewall var ancak tutarlar ne yazık ki o seviyede olabileceğini sanmıyorum. Özellikle UTM düşünüyorsnaız çok zor. Bunun yerine ücretsiz linux ürünler tercih edebilirsiniz. Konuyla ilgili bir çok post ve makale sitemizde mevcuttur inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 10/06/2013 01:06

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

İşyerinde kullandığımız 50mbit 125Gb kotalı interneti ne yazıkki kota aşımı sonrası eziyet çekiyoruz.

İşyerinde yaklaşık 30-35 pc switch aracılığıyla internete erişiyor. İçlerinden bir kaç tanesi bu neti sömürdüğünden ay sonlarına 1 hafta 10 gün kala kota dolması nedeniyle netimiz oldukça yavaşlıyor.

Buna çözüm olarakta uygun fiyatlı donanımsal firewall düşünüyorum. (Yeterse 200-300TL civarı)

Firewall ile yapmak istediğim şu;

Neti sömüreni bulmak, ip bazlı (ip aralığı yada ip-ip) hız limitleri koymak, gerekirse bazı engellemeler koymak.

Kullanımı kolay, fazla uğraştırmayacak, sorun olmayacak tavsiyelere ihtiyacım var arkadaşlar.

DrayTek 2760 kullanabilirsiniz, yapmak istediklerinzi yapıyor maliyetlerde bu seviyelerde.

Gönderildi : 10/06/2013 20:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Sn. Yunus YILDIZ,

Öncelikle imzanızda yer alan telefon reklamını kaldırmanızı rica ediyorum. 

Daha sonra istediğiniz özelliklerde bir firewall var ancak tutarlar ne yazık ki o seviyede olabileceğini sanmıyorum. Özellikle UTM düşünüyorsnaız çok zor. Bunun yerine ücretsiz linux ürünler tercih edebilirsiniz. Konuyla ilgili bir çok post ve makale sitemizde mevcuttur inceleyebilirsiniz.

Ben kaldırdım 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/09/2013 14:55

Paylaş: