Forum

A Tipi Sunucu,B Tip...

Bildirimler
Hepsini Temizle

A Tipi Sunucu,B Tipi Sunucu Nedir?

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,031 Görüntüleme
(@MustafaOzer)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

A Tipi Sunucu,B Tipi Sunucu Nedir?

Gönderildi : 06/06/2013 12:52

(@yasinakilli)
Gönderiler: 384
Illustrious Member

Bildiğim kadarıyla;

A Tipi sunucular - Rack Mounted  - Dediğimiz Raf Tipi Sunuculardır.

B Tipi sunucular - Tower (kule ) dediğimiz dikey kasa tipi sunuculardır.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/06/2013 14:12

(@MustafaOzer)
Active Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederimi,daha detaylı bir bilgiye sahip olmak istiyorum öneriniz nedir? bilgi varsa paylaşır mısınız.

Gönderildi : 06/06/2013 14:45

(@yasinakilli)
Illustrious Member

Burda önemli olan sizin network mimariniz ve firmanızın bilişime yapacağı yatırım bütçesidir.

ihtiyaçlarınız doğrultusunda her iki sunucu tipinden faydalanabilirsiniz ama Sistem odasının profesyonel bir yapıda olması ve kolay yönetilebilirlik isterseniz " A Tipi sunucular - Rack Mounted  " size tavsiye edebilirim.

iyi çalışamalar.

Gönderildi : 06/06/2013 15:44

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

BU şekilde bir class olduğunu sanmıyorumi bunu ürünleri satan firmaya sorsanız daha doğru cevaplar alabilirsiniz. Genel olarak böyle bir isimlendirme olmadığını düşünüyorum yanlışsam lütfn düzeltin bu firmaya özeldir ve çok farklı anlamlara gelebilir.

Gönderildi : 06/06/2013 16:36

(@yasinakilli)
Illustrious Member

BU şekilde bir class olduğunu sanmıyorumi bunu ürünleri satan firmaya sorsanız daha doğru cevaplar alabilirsiniz. Genel olarak böyle bir isimlendirme olmadığını düşünüyorum yanlışsam lütfn düzeltin bu firmaya özeldir ve çok farklı anlamlara gelebilir.

Evet Ertan bey , bende bir firmadan edindiğimiz tecrübeyle paylaşımda bulundum , Firmayla görüşülüp daha detaylı bilgi alınması konusunda size katılıyorum.

iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 06/06/2013 17:58

(@MustafaOzer)
Active Member
Konu başlatıcı

Konuya hakim olmak,öğrenmek adına danışıyorum yardımlarınız teşekkür ederim.

Çok doğru söylüyorsunuz fakat aranan şartlarda hep bu tarz maddeler çıkıyor. Tabi ki başlık altında açıklamaları bulunuyor ne nasıl olmalı özellikleri  ama sınıflandırma neye göre nasıl yapılıyor yani A Tipi Sunucu denildiğinde ne anlamalıyım ? 

Aynı zamanda aşağıdakilerde var ;

A Tipi Omurga Ethernet Anahtar 

B Tipi Omurga Ethernet Anahtar 

C Tipi Omurga Ethernet Anahtar 

D Tipi Omurga Ethernet Anahtar  

Gönderildi : 06/06/2013 18:20

(@MustafaOzer)
Active Member
Konu başlatıcı

Belkide sadece gruplandırmak için yapıyorlar,a b c d seçenekleri gibi mesela.

Gönderildi : 06/06/2013 18:28

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Hocam sanki şartname okuyorsunuz ve bunu çözmeye çalışıyormuşsunuz gibi. Ama elinizdeki şartname sorunlu 🙂 yani eksik var. Eğer adamlar a tipi deyip başlamışsa o a tipi tanımlıdır.

Gönderildi : 06/06/2013 18:38

(@yasinakilli)
Illustrious Member

Yazdıklarınıza bakılırsa bu bir şartname ve şartnameyi hazırlayan kendi anlayabilieceği şekilde bir sınflandırma yapmış olabilir.

En sağlıklısı bu şartnameyi hazırlayanlar ile görüşüp bilgi almak olacaktır.

Başka türlü bu bahsettiğiniz omurgalardan bizimde bişeyler anlamamız sanırım mümkün değil.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/06/2013 19:24

(@MustafaOzer)
Active Member
Konu başlatıcı

Hiç yalan söylemeyeyim internetten buluduğum şartnameye takıldım yani hemen hemen istenenler benzer özellikler ama sınıflandırılmış falan onu anlamaya çalışıyorum,benim de hatam başta belirtmedim 🙂 teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/06/2013 19:32

(@yasinakilli)
Illustrious Member

Hiç yalan söylemeyeyim internetten buluduğum şartnameye takıldım yani hemen hemen istenenler benzer özellikler ama sınıflandırılmış falan onu anlamaya çalışıyorum,benim de hatam başta belirtmedim 🙂 teşekkür ederim.

Samimiyetiniz için teşekkürler ,

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/06/2013 22:19

Paylaş: