Forum

tp-link ethernet ka...

Bildirimler
Hepsini Temizle

tp-link ethernet kartından wan

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@oguzsubasi)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar,

inanın olayım beleşcilik değil çok aradım ama bulamadım, hocamda zaten bulamayacaksın ama yolu var dedi ve söylemiyor.

olay şu hp 7100 factory kasama win server 2008 kurdum, iki adet ethernet kartım var.

1. ethernet kartım modeme bağlı ve modem kablosuz özelliği kapalı.

2. ethernet kartımı tp-link tl-wr740n marka cihazın wan portuna bağlı (biliyorum çok gereksiz ve saçma modeme bağlayıp gitsem daha iyi)

olay ise şu domainime bağlı cihazlar tp-link cihazıma bağlanacak eğer domaindeyse cihaz kullanıcıyı modem yoluyla internete çıkartacak eğer değilse iis üstünden uyarı sayfasıyla karşılacak

bu arada tp-link cihazı interneti modemden değil ethernetimden almalı lütfen bana bu konuda yardım edin tıkandım kaldım, ödev olarak bunu yapmalıyı.

1. ethernet

modem : zyxel

ip : 192.168.1.37 

gateway : 192.168.1.1

subnet : 255.255.255.0

2. ethernet

router : tp-link

ip : 192.167.1.37 

gateway : 192.167.1.1

subnet : 255.255.255.0 

Gönderildi : 27/04/2013 23:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Sorunuz hala geçerli mi?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/06/2013 03:43

(@Anonim)
Gönderiler: 0

İyi günler hakan bey ben nasıl yapıldığını merak ettim mümkünse yaza bilir misiniz yada makale varsa link 

Kolay gelsin  

Gönderildi : 23/06/2013 12:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Yapılamaz 🙂 ondan sordum bu kimin isteği ise network bilgisi zayıf veya fantezi dünyası çok geniş 🙂

Tabi sorulacak soruda çok, şimdi internet nerede, kullanıcılar nerede?

Misal tp-link internete modemden değil ethernetten bağlasın ne demek? yani burada eksik bilgi var, gerçi bilgi tam olsada zaten windows server' ın böyle bir özelliği yok, yani bunun için bir proxy server kurmak ve radius ile ad kimlik doğrulamasını yapmak lazım.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/06/2013 14:48

(@Anonim)
Gönderiler: 0

aynen hakan bey işin ilginç yanı o hoca hangi kanıya vararak bu yolun olduğunu söyledi 🙂

Gönderildi : 23/06/2013 16:16

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

İllaki fantezi yapacak ve AD sunucu üzerinden geçirecekseniz, Kullanıcıların AD ye RDP yapmasını sağlayın Microssoft AD tarafında sana IP uygulaması var kullanıcılara atadığınız IP nin nete çıkışına izin verin gerisini kapatın olsun bitsin. Ama cidden fantezi.

Gönderildi : 24/06/2013 02:48

Paylaş: