Forum

Zyxel WAP3205 Netwo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Zyxel WAP3205 Netwoork Kilitlenme Problemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
583 Görüntüleme
(@YasinEvrenkaya)
Gönderiler: 143
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kullanılan Ekipmanlar:

Zyxel Wap3205 Ap : 20 Ad.

Zywall Usg50 Firewall : 1 Ad.

Zyxel 24 Port 10/100 switch : 1 Ad.

Pc : 2 Ad.

Network Laser Printer : 1 Ad.

Honeywell marka (Win Ce Os - dolphin 6500ep) El Terminali : 4 ad.

Merhabalar,

Yapıdan kısaca bahsetmem gerekirse;

Zywall ile merkezde pfsense arasında vpn bağlantısı var. Tüm network merkezdeki programlara bağlı.

Yalnız belirli periyotlarda networkte kilitlenme oluyor, problemli ap cihazını bulup networkten çıkarınca sorun düzeliyor.

Kilitlenme olduğu süre içerisinde neworkteki hiç bir cihaz (pc, el terminali vs.) ağa bağlanamıyor.(Ping vs.. hiçbir şey)

Tabi hangi cihaz olduğunu bulana kadar bayâ bir uğraştırıyor. Önceleri 1-2 cihaz derken 4 cihaz sorun yaratmaya başladı.

Yaklaşık 5 aydır sistem bu şekilde çalıştı. Elektrik voltajından şüphelendiğim için tüm cihazlara ups bağlantısı yaptım.

Ama yine bugun, bir cihaz problem daha yarattı.

Şimdi;

Ya elektrik hattı (sanayi elektriği ve voltajın dengesiz olduğunu düşünüyorum) cihazların içinde transistor vs.. gibi

parçalarına zarar verdi , ben şimdi ups hattına taksam bile problem çıkartıyorlar;

Ve ya, el termianli cihazlarında bir problem var. (Çünkü bir cihaz ap ye bağlanmaya çalıştığı anda cihazı kilitlendiğine şahit oldum)

Ya da, Ap konfigurasyonumda bir problem var.

Ap konfigurasyonuma gelecek olursak; 

Tüm ap' ler  (20 Adet) hepsi lan dan switche bağlı. Hepsinde şifre değil, mac şifreleme var.

Hepsi aynı ssid ive aynı kanal numarasını kullanıyor. Sadece g bağlantı aktif. wps vs. kapalı.

ip,sm,gw bilgileri girildi, dns girilmedi.

Problemi tecrübe etmiş arkadaşların yardımlarını rica ederim. 

Gönderildi : 08/04/2013 21:39

(@YasinEvrenkaya)
Gönderiler: 143
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Arkadaşlar hala bir düzelme yok.

Birde bu gibi durumda arıza yapan cihazı nasıl bulabilirim. hangi yazıım yada method bana yardımcı olabilir?

Gönderildi : 12/04/2013 18:21

(@TanerELMAS)
Gönderiler: 1
New Member

Merhabalar,

Firmware upgrade/downgrade sorunuza çözüm olabilir.  BFR 6.0 Firmware'ini denemenizi tavsiye edebilirim.

Gönderildi : 22/04/2013 19:11

(@barisgungor)
Gönderiler: 9
Active Member

sorun çozuldu mu?

Gönderildi : 24/04/2013 12:56

Paylaş: