Forum

Pikatel Airmax 101 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pikatel Airmax 101 modeme yanlış firmware 🙁

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
955 Görüntüleme
(@FarukDuru)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

s.a kardeşlerim. Benim sorunum arkaştan aldığım pikatel airmax 101 modemi güncellemekti. ne yazıkki eski modemim pikatel combomaxın firmwaresini yanlışlıkla seçmem sonucu modem kendini pikatel combomax sanıyor herşeyi çalışıyor wlan hariç ama kendini pikatel combomax sanıyor. bir türlü çözemedim. yardımcı olursanız sevinirim. 

şimdiden teşekkürler 🙂 

Gönderildi : 18/03/2013 00:09

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Doğru firmware'in telnet ile bağlanıp yüklenmesi gerekir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/03/2013 06:21

(@FarukDuru)
Active Member
Konu başlatıcı

İbrahim abi daha ayrıntılı yardımcı olabilirmisin.

Gönderildi : 18/03/2013 22:32

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Burada bir güncelleme yazılımı var ilk olarak bunu dene doğru firmware'i indirerek.
http://www.adslburada.com.tr/urunbak.asp?IDUrun=10#tab_5

Olmazsa
http://docsismodem.wordpress.com/2010/08/13/upgrade-firmware-via-telnet/
http://www.cozumpark.com/forums/thread/266231.aspx

gibi kaynaklarda ki gibi telnet ile firmware upgrade etmek gerekiyor.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/03/2013 02:17

(@FarukDuru)
Active Member
Konu başlatıcı

İbrahim abi adslburada.com verdiğin programla olmuyor. diğerkileride anlamadım. telneti ayrıntılı türkçe olarak anlatan bi site verebilirmisin. işletim sistemim xp

Gönderildi : 19/03/2013 20:15

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Olmuyor derken nasıl bir durum oluşuyor. Gerçi o programı kullanmadığım için de birşey diyemiyorum. Telnet ile konfigürasyon için türkçe bir kaynak bulamadığımdan veremedim. Modemin telnet ile karşımıza gelen menülerini de ezbere bilmediğimden tarif etmem mümkün değil verdiğim linklerdeki gibi kaynaklara bakıp doğru upload, upgrade yöntemini bulmak lazım. İstersen cihazı satan firmaya ulaş linkini verdiğim firma getiriyor galiba teknik servise ürünü gönderip ücreti mukabil çözüm al. Tecrüben olmadan çözmek pek kolay değil.

Gönderildi : 19/03/2013 21:38

Paylaş: