Forum

TP link Metronet Ay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TP link Metronet Ayarları ve LG smart tv 42LM640S wireless bağlanma sorunu

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,620 Görüntüleme
(@ihsanhaydar)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba benim 2 tane baş belası sıkıntım var :S

1.cisi LG smart tv satın aldım fakat tp link wireless modemle bağlantı kuramıyor, ethernetten kablo ile bağlanıyor ama, sonra tv servisini çağırdım baktılar başta yapamadılar sonra telden hotspot yapınca tv bağlantı onlarda öyle olunca sorun modemden diyip işin içinden çıktılar,

2.cisi  hal böyle olunca internette araştırdım arkadaşın biri airties modem de aynı tv için ikinci bir wireless bağlantısı açtığını modem ayarlarından sonra düzeldiğini bahsetti, modemi bilgisayara bağladım arayüze ulaşamayınca reset attım girdim ama reset atınca metronet için olana ayarlar bozuldu,

Bildiğim kadarıyla DHCP ayarları devre dışı bırakılıyor ama yine olmadı onu da yapınca 3 haftadır uğraştığım bu iki tane sorunum var saç baş yolduran metronete lanet olsun konya servisi bi işe yaramaz ulaşamıyorsun, tp linki arıyorum destek hattını oda metronet gibi ulaşamıyorsun biri yardım etsin konyadan olursa yemek ısmarlayacam yeminle yardım eden arkadaşa bunaldım artık.... 

Gönderildi : 12/03/2013 18:28

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Wi-fi bağlantısı ile ilgili tahminim şudur ki; LG tv modem de tanımlanmış şifreleme metodunu desteklemediğinden wi-fi ağına bağlanamadı, bunu aşmak için modem üzerindeki şifreleme metodunu değişmelisin. Örnek olarak Wpa2 şifrelemeyi wpa yaparak denemekte fayda var.

DHCP servisini kapatma modemden, açık kalsın ki bağlanan cihazlar ip alıp nete çıkış yapabilsin.

Bu arada metronet firmasından hizmet aldığın için geçmiş olsun.

Arkadaşlar merhaba benim 2 tane baş belası sıkıntım var :S

1.cisi LG smart tv satın aldım fakat tp link wireless modemle bağlantı kuramıyor, ethernetten kablo ile bağlanıyor ama, sonra tv servisini çağırdım baktılar başta yapamadılar sonra telden hotspot yapınca tv bağlantı onlarda öyle olunca sorun modemden diyip işin içinden çıktılar,

2.cisi  hal böyle olunca internette araştırdım arkadaşın biri airties modem de aynı tv için ikinci bir wireless bağlantısı açtığını modem ayarlarından sonra düzeldiğini bahsetti, modemi bilgisayara bağladım arayüze ulaşamayınca reset attım girdim ama reset atınca metronet için olana ayarlar bozuldu,

Bildiğim kadarıyla DHCP ayarları devre dışı bırakılıyor ama yine olmadı onu da yapınca 3 haftadır uğraştığım bu iki tane sorunum var saç baş yolduran metronete lanet olsun konya servisi bi işe yaramaz ulaşamıyorsun, tp linki arıyorum destek hattını oda metronet gibi ulaşamıyorsun biri yardım etsin konyadan olursa yemek ısmarlayacam yeminle yardım eden arkadaşa bunaldım artık.... 

Gönderildi : 14/03/2013 16:21

(@ihsanhaydar)
Active Member
Konu başlatıcı

Metroneti hem ucuz hemde ttnet ten kaçmak için aldım, ama i,lk günden anladım uğraştıracaklarını, Dhcp yi açarsam metronet i wireless la dağıtamıyorum :S 

Şifreleme değiştirmek aklıma geldi ama bir kaçı olmadı denemeye devam edeceğim, bu şekilde anlam veremiyorum cidden ne saçma birşey :S tp link e de ulaşamıyorum bermuda şeytan üçgeni sanki ne lg ne metronet ne tp link ulaşamıyorum 

Gönderildi : 14/03/2013 18:57

(@ihsanhaydar)
Active Member
Konu başlatıcı

Metroneti hem ucuz hemde ttnet ten kaçmak için aldım, ama i,lk günden anladım uğraştıracaklarını, Dhcp yi açarsam metronet i wireless la dağıtamıyorum :S 

Şifreleme değiştirmek aklıma geldi ama bir kaçı olmadı denemeye devam edeceğim, bu şekilde anlam veremiyorum cidden ne saçma birşey :S tp link e de ulaşamıyorum bermuda şeytan üçgeni sanki ne lg ne metronet ne tp link ulaşamıyorum 

Yurtdışındaki bir forumda araştırdığımda bana WEP tarzı şifrelemeyi neden denemiyorsun diye sordular, onu denemeye çalıştım fakat WPS açıkken WEP kullanmamalısın diye bir hata çıkıyor,

WPS ne için kapatsam ne olur ? 

Gönderildi : 14/03/2013 19:00

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

ortamda tek kablosuz cihaz var ise kapatailirsiniz

Gönderildi : 14/03/2013 21:19

(@ihsanhaydar)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler deneyip yazacağım durumu