Forum

özel ağ paylaş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

özel ağ paylaşımı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
341 Görüntüleme
(@MustafaKoseoglu)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

iyi günler.

benim ağımda 5 bilgisayar var. ben bunlardan sadece birisiyle özel dosya paylaşımı yapmak istiyorum. fakat dosya paylaşımı en fazla gruba yapılabiliyor. ağdaki kullanıcılara değil. çalışma grubunu yada ağ tipini değiştiremem. diğerlerinin de dosya ve yazıcı paylaşımları var.

ben bu bilgisayar özel dosya paylaşımını nasıl yapabilirim? 

Gönderildi : 12/03/2013 12:11

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

iyi günler.

benim ağımda 5 bilgisayar var. ben bunlardan sadece birisiyle özel dosya paylaşımı yapmak istiyorum. fakat dosya paylaşımı en fazla gruba yapılabiliyor. ağdaki kullanıcılara değil. çalışma grubunu yada ağ tipini değiştiremem. diğerlerinin de dosya ve yazıcı paylaşımları var.

ben bu bilgisayar özel dosya paylaşımını nasıl yapabilirim? 

Sadece o bilgisayarı kullanan kişinin şifresini ve account bilgilerini bildiği bir kullanıcı oluşturup paylaştığınız klasöre o kullanıcı ve şifresine istinaden kullanım hakları tanımlayın. 

Gönderildi : 12/03/2013 12:13

(@MustafaKoseoglu)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ertan bey teşekkür ederim cevabınız için.

kendi kullanıcımda bir çözüm olsaydı daha iyi olurdu. mecburen bunu değerlendireceğiz galiba.

windows 8 de böyle bir seçenek var mıdır acaba?

Gönderildi : 12/03/2013 14:12

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Ertan bey teşekkür ederim cevabınız için.

kendi kullanıcımda bir çözüm olsaydı daha iyi olurdu. mecburen bunu değerlendireceğiz galiba.

windows 8 de böyle bir seçenek var mıdır acaba?

Windows8 üzerinde özel bir değişiklik yapıldı mı inceleme şansım olmadı fakat daha önceki sürümlerde workgroup üzerinde dosya paylaşımı bu şekilde yapılıyordu. Yapyı değiştirmeden biraz bekleyin isterseniz belki başka çözüm önerileri de gelebilir.

Gönderildi : 12/03/2013 14:22

Paylaş: