Forum

Draytek VigorPro 55...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Draytek VigorPro 5500 bant genişliği

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar , 

elimde bulunan draytek vigor pro daki merak edip uygulamak istediğim nokta ise bant genişliği kısmını ayarlamak.

cihaz wan tarafın tanımlandı , internet erişimi alabiliyorum. bant genişliği kısmını da ip aralıklarını kısa tutarak örneğin vermek istediğim ip : "192.168.100.100" bu cihaz elimde bulunan 30 mbit internetin 15000 kbps tx limit - rx limit 15000 kbps  yapıyorum ama gel gelelim speedtest üzerinde download istediğim rakama ulaşırken upload tavan yapıyor. draytek vigor ürünlerinde lan portuna göre atama yapabiliyormuyuz. yani lan 2 portu 15 versin. direk ip ile uğraşmayayım yada download - upload hızlarının kontrolünü düzgün bir şekilde nasıl sağlayabilirim..  

ilgilerinizden dolayı şimdiden teşekkür ederim..

iyi çalışmalar dilerim. 

Gönderildi : 26/02/2013 13:55

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar , 

elimde bulunan draytek vigor pro daki merak edip uygulamak istediğim nokta ise bant genişliği kısmını ayarlamak.

cihaz wan tarafın tanımlandı , internet erişimi alabiliyorum. bant genişliği kısmını da ip aralıklarını kısa tutarak örneğin vermek istediğim ip : "192.168.100.100" bu cihaz elimde bulunan 30 mbit internetin 15000 kbps tx limit - rx limit 15000 kbps  yapıyorum ama gel gelelim speedtest üzerinde download istediğim rakama ulaşırken upload tavan yapıyor. draytek vigor ürünlerinde lan portuna göre atama yapabiliyormuyuz. yani lan 2 portu 15 versin. direk ip ile uğraşmayayım yada download - upload hızlarının kontrolünü düzgün bir şekilde nasıl sağlayabilirim..  

ilgilerinizden dolayı şimdiden teşekkür ederim..

iyi çalışmalar dilerim. 

Hocam merhaba, cihazda vlan bazında kural yazabiliyorsunuz lakin bant genişliği uygulaması IP bazında. Buarada aslında zor bir şey yok yapılması gereken  genel bir tanımlama yapmak sonrasında sitediğiniz IP adreslerine özel bir liste oluşturmak. Bu arada cihazın yeni yazılımını altta veriyorum kullanmak isterseniz tavsiye ederim.

ftp://ftp.draytek.com/VigorPro%205500/Firmware/v3.3.5/VigorPro5500+v3.3.5.zip

Gönderildi : 26/02/2013 15:16

(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba hocam, 

gerekli sorunu bende ip bazlı yaptım çözüm olarak hatta yetkili servisi simet ile de görüştüm oradaki arkadaşda ip bazlı olarak yapabilirsiniz dedi öyle çözüm buldum.. aslında vlan tanımlanıp yapılabilir bencede sizin dediğiniz gibi bu kadar özellik içeren bir cihaz bunu yapar diye düşünüyorum...

ftp adresi için teşekkür ederim 😉

son durum olarak ip bazlı kısıtlama yaptım 😉  

Gönderildi : 28/02/2013 19:27

Paylaş: