Forum

Ağ Yolu Ekleme - Dı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ Yolu Ekleme - Dış Lokasyondan

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
444 Görüntüleme
(@OsmanOzkan)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

2 farklı ağım var. 2 farklı şube yani. Bu şubelerden bir tanesine ethernet destekli bir hdd koydum bir takım şeyleri yedeklemek için. Aynı zamanda web ara yüzünden de dışarıdan erişip bazı dosya transferlerini bunun üzerinden yaptırıyorum.

Özet olarak 3 farklı şekilde dışarıdan bağlanıp çalışanların buraya dosya göndermesini sağlayacağım.

1- Web üzerinden kendi arayüzü ile upload edecekler. 

2- FTP programı ile dosya gönderilecek,

3- Ağ yolu olarak ekleyerek.

Tüm bunlar farklı kişilerde, kullanım şekline göre belirlenecekler. Bu yüzden hepsini yapmam lazım. ilk 2 numarayı hallettik, modemdem ilgili portları açtım ve sistem çalışıyor fakat ağ yolu olarak bilgisayarım'ın içerisine sürücü gibi eklemek istiyorum ekleyemiyorum. Sistemin kurulu olduğu yerde Statik IP'li ADSL var, muhtemelen bilmediğim bir portu daha açmam gerekiyor fakat bununla ilgili bir döküman bulamadım. 

Umarım ne istediğimi anlatabilmişimdir.

Şimdiden teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 20/02/2013 19:52

(@OsmanOzkan)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu VPN olmadan mümkün değil mi yoksa kimse böyle birşeye ihtiyaç duymadı mı? Cevap gelmeyince şaşırdım biraz 🙂

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/02/2013 16:08

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Cihazda Webdav yoksa direk dışarı dosya sunucu olarak açmak pek kullanışlı olmayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2013 17:25

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bu VPN olmadan mümkün değil mi yoksa kimse böyle birşeye ihtiyaç duymadı mı? Cevap gelmeyince şaşırdım biraz 🙂

İyi çalışmalar.

VPn bu yapının kurulması için zorunlu olan bir yapı değildir, yapının kolay yönetilmesi ve güvenli olması için gereken bir yapıdır. Yani VPN dışında yol yok diye birş ey yok ama VPN ile stabil ve güvenli olur. Cihazınız destekliyor ise ki Synology gibi Cloud destekleyen bir cihazl hiçbirisine gerek kalmadan direk Local Cloud ile yapabilirsiniz yada DrayTek alır VPN yaparsınız.

Gönderildi : 26/02/2013 20:06

Paylaş: