Forum

Kablosuz ağ bağlana...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kablosuz ağ bağlanamama sorunu size de oluyor mu?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@cemyildiz)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Son günlerde dikkatimi çeken birşey var benim evimde kullandığım modem dahil işyerim ve bir iki arkadaşımda da rastladım.

Kablosuz modem yada AccessPoint bağlantısı belli bir süre sonra kopuyor .Girmeye çalıştığımda windows7de kablosuz ağı görüyor ama bağlanamıyor. Modem yada AccessPoint Resetlediğim zaman ancak düzeliyor. Kablolu bağlantı da herhangi bir sıkıntı olmuyor ama.

Acaba diyorum şu anda yaygınlaşan bir teknoloji olduğundan diğer kablosuz frekans sinyalleri karıştığından yapıyor olabilir mi?

Çözümü olan var mı? Ben işyerindeyim şimdi eve gidip farklı bi kanala ayarlayıp öyle deneyeceğim. Ama belki tecrübesi olan varsa bilgilendirebilir bizi 🙂

İyi günler dilerim. 

Gönderildi : 07/01/2013 17:14

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Son günlerde dikkatimi çeken birşey var benim evimde kullandığım modem dahil işyerim ve bir iki arkadaşımda da rastladım.

Kablosuz modem yada AccessPoint bağlantısı belli bir süre sonra kopuyor .Girmeye çalıştığımda windows7de kablosuz ağı görüyor ama bağlanamıyor. Modem yada AccessPoint Resetlediğim zaman ancak düzeliyor. Kablolu bağlantı da herhangi bir sıkıntı olmuyor ama.

Acaba diyorum şu anda yaygınlaşan bir teknoloji olduğundan diğer kablosuz frekans sinyalleri karıştığından yapıyor olabilir mi?

Çözümü olan var mı? Ben işyerindeyim şimdi eve gidip farklı bi kanala ayarlayıp öyle deneyeceğim. Ama belki tecrübesi olan varsa bilgilendirebilir bizi 🙂

İyi günler dilerim. 

Frekans çakışması için kanal değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Fakat sinyal bastırma ( teorik adını tam bilmiyorum ) yani daha güçlü bir sinyal tarafından sizin sinyaliniz bastırılıyorsa deneme işini yakın mesafede uzun vade kullanarak deneyebilirsiniz, bu durumda sorun omuyorsa muhtemel yüksek bir sinyal sizinkileri bastırıyor demektir.

Bir diğer sorun parça yaşlanması, wifi kart üzerinde antene güç sağlayan unite kullanım ömrünü dolduruyorsa bu tür sorunlar yaşabilirsiniz. 

Gönderildi : 07/01/2013 18:41

(@cemyildiz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

parça yaşlanması olduğunu sanmıyorum evde 2 pc var ikisi de giremiyor hatta komşumla paylaşıyorum neti o da giremiyor.

Gönderildi : 07/01/2013 18:49

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

İyi günler dilerim. 

Evinde işyerinde arkadaşlarında kullandığın modem markası aynımı ? Problem olduğunda networkteki diğer pcleri pingleyebiliyormusun ? Firmware güncellemesi yaptınmı ? Combofix ile taratabilirsin.WEP-WAP-WAP2'leri seviyelerini değiştirip deneyebilirsin. Dediğin gibi başka bir frekansdan yayın yaparak deneyebilirsin.Wireless anteninde sorun olabilir.Bir sürü şey sayabilirim 🙂

Gönderildi : 07/01/2013 18:50

(@cemyildiz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evde zyxel işyerinde tp-link var 

problem olduğunda kablosuz ağa erişemiyorum listeleniyor ama bağlanmıyor kesinlikle.Yani bağlantı kesiliyor . O yüzden pingde atamam.

firmware güncelledim yine olmadı onuda denedim. güvenlik seviyesi de denemiştim olmamıştı.hatta modemin desteği var 2 tane ayrı kablosuz ağ oluşturdum yine aynı oldu. 

Gönderildi : 07/01/2013 18:54

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

parça yaşlanması olduğunu sanmıyorum evde 2 pc var ikisi de giremiyor hatta komşumla paylaşıyorum neti o da giremiyor.

Bahsettiğim parça yaşlanması modemde olan parça, bu durumda iki değil 12 bilgisayarınız olsa aynı sorunu yaşarsınız.

Gönderildi : 07/01/2013 20:57

(@cemyildiz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bahsettiğim parça yaşlanması modemde olan parça, bu durumda iki değil 12 bilgisayarınız olsa aynı sorunu yaşarsınız.

anladım ben bilgisayarı kastettiniz sandım. 

Gönderildi : 08/01/2013 19:14

Paylaş: