Forum

access point ayarla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

access point ayarları !!

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
582 Görüntüleme
(@sedatozbek)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

firmamızda bir adet modem üzerinden 50 kullanıcı internet kullanıyor. fakat bazı yerlere kablosuz vermek istiyorum. işte sorunumda burda başlıyor. ne zaman access pointi taksam ağa ağdaki diğer bilgisayarların internetlerinde sorun oluyor. dns yanıt vermiyor diyip internet gidiyor. sarı ünlem işareti ile birlikte. tp link access pointi ağa bağlıyamıyorum. herhangi bi ayarındamı hata yapıyorum anlamış değilim.

Gönderildi : 02/01/2013 11:30

(@aliguven)
Gönderiler: 80
Trusted Member

Takmış olduğunuz access point'in DHCP ayarlarını kapatın.

Gönderildi : 02/01/2013 11:42

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

firmamızda bir adet modem üzerinden 50 kullanıcı internet kullanıyor. fakat bazı yerlere kablosuz vermek istiyorum. işte sorunumda burda başlıyor. ne zaman access pointi taksam ağa ağdaki diğer bilgisayarların internetlerinde sorun oluyor. dns yanıt vermiyor diyip internet gidiyor. sarı ünlem işareti ile birlikte. tp link access pointi ağa bağlıyamıyorum. herhangi bi ayarındamı hata yapıyorum anlamış değilim.

Erişim noktasının DHCP si açıksa kapatın.DHCP kapalı halde bile sorun çıkartıyorsa cihazların en son Firmware güncellemelerini yükleyin.Ayrıca Erişim noktası'nı ( Access Point ) aynı ip aralığında verdiyseniz başka bir ip aralığında veriniz yada tersini yapınız.

Gönderildi : 02/01/2013 11:43

(@sedatozbek)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

dhpc kapalı. a.pointin  ip numarası 192.168.0.254  modemin ki 192.168.1.4. a.pointin ip numarasını 192.168.1.254 yaptım gatway de 192.168.1.4 yaptım dns leride ttnet dns leri girdim bakalım sorun olacakmı. ben bunlar yapmıyordum

Gönderildi : 02/01/2013 13:02

Paylaş: