Terminal sunucuya b...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal sunucuya bağlanmada ağ problemi.  

  RSS
GökhanErol
(@GokhanErol)
Üye

2 gündür ternimal sunucuya bağlantı sağlayamıyoruz, sürekli bağlantı kopuyor veya aşırı yavaşlıyor, hiç bir iş yapılamıyor. Tsye ağdaki başka makinadan ping atıyorum, kayıplar var fotodaki gibi.

Terminal suncu ile domain sunucu aynı 24lü swich üzerinde bağlı. Domaine bağlanmakta sorun yaşamıyorum fakat ts çok sıkıntılı. Tsde direkt oturum açtığımda sorun yok, task managerdan baktığımda değerleride normal. Makinayı boşuna tekrar kurmakta istemiyorum. Var mı bir öneriniz ne yapabilirim, sorun neden kaynaklanabilir?

 

Alıntı
Gönderildi : 16/12/2012 19:34
serkan dursun
(@serkandursun)
Üye

Göndersiginiz ekran görüntüsüne bakılırsa fiziksel bir sunucuda kurulum yapmışsınız ve ethernet kartınıda fiziksel bir sıkıntı var gibime geldi. Yeni bir ethernet kartı takıp gerekli incelemeleri yapmanızı öneririm.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/12/2012 23:40
GökhanErol
(@GokhanErol)
Üye

Teşekkürler.

Evet fiziksel bir sunucumuz var. Sunucuyla switch arasındaki kabloları test ettim hiç bir problem görünmüyor. Switchte soket yer değiştirdim düzelir gibi oldu ama 5-10 dk sonra yine eski sorunları çıkardı en son switch le 2 sunucu arasındaki kabloları değiştirdim, şu an düzgün çalışıyor. 3-5 gün test edelim olmadı dediğiniz gibi başka bir kartla deneyeceğim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2012 01:30
Paylaş: