Forum

ttnet fibernet kull...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ttnet fibernet kullanımı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bu hizmeti alan var mı ?

telekom hangi cihazı veriyor verilen cihazın ipsec vpn tunellemeye olanak veriyor mu ?

cat-5 yada cat6 uçunuz bu cihaza mı girin kullanın diyorlar.

ayarlamalı nasıldır ?

telekoma ulaşmaya çalışıyorumda :((

Gönderildi : 04/12/2012 14:52

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Fiber alıyorsan Telekom'dan uzak dur yapabiliyorsan.Firmamıza 9 gün önce fiber bağlantı için 2 kişi geldi.Gelen arkadaşlar fiberi takcaklar diye PBX hatlarımızı ve faks hattımızı karıştırdılar,internette gelmedi, 2 günde zor düzelttik sistemleri,yaptığım işe lanet ettim yahu [:(].Fiber modemin iplerini soruyorum birdge moda alabilmek için gelenlere biz ilk defa takıyoruz diyorlar , normalde ben kazmacıyım abide telefoncu internetten anlamayız 1 günlük eğitim aldık dediler.Arkadaşlara diyorumki firewall var bridge moda almam lazım bir bakışları var sanki ugandaca konuşuyormuşum gibi bakıyorlar yüzüme.4440375'den ve Santral Müdürlüğünü arıyoruz bana dedikleri bilgimiz yok modemler hakkında haftaya Ankaraya eğitime gidiyoruz o zaman bilgilendiririz sizi [<:o)] Ben internetten ipsini buluyorum , yanındaki gelen kağıtlarda yazmıyor çünkü TILGIN modemler.Girip bridge moda aldık ama bu rezil hizmetle ne yapacaklar bunlar bilemiyorum.Geçen haftasonuda arkadaşın işyerine gittim, telekomdan çocuklar gelip fiber takmışlar 4 gündür net yok pos cihazları çalışmıyor aradım siz fiberemi geçtiniz halen bizde adsl gözüküyorsunuz yanlışınız var diyorlar bende bu fiber modem ne oluyor peki diyorum 1 dakika beklettiler halan kendinden emin olmayarak fibere geçmişsiniz herhalde kayıtlarda göremedim dedi, 4 gün olmuş kaç kere mesaj bırakmışlar gelen giden yok ve burası işyeri İzmir merkezde.Fiber modem takmışlar santralden hattın adslden fibere geçişini yapmamışlar.Utanmadanda telefonla 4440375 i arayıp 4 gündür ne yapıyorsunuz peki diyorum santralcilerin işi bilemeyiz diyorlar.Ericsson fiberi takmışsınız diyorum , biz o markayı önermiyoruz ve takmıyoruz diyor,dedimki sizin logonuz var koskocaman.Biz hiçbiryerde kullanmıyoruz bu modemi diyor inatla.Superonline iyimi hayır aynı ama telekoma özel bir takıntım var [:D]

Gönderildi : 04/12/2012 19:35

(@ErtanAKMAN)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba Hocam simdi genelde TT Fiber Modem HUAWEI HG655d genelde bunu verıyor arayüz olarak çok geniş kapsamli fazla kurcalamadim ama isetiklerinze cvp vercektir.yapısal olarak bulundugunuz bölge site  fabrika vs. buraya turktelekom bı santral kuruyor ve dagıtım bunun uzerınden sıze verılen modeme gelıyor ondan sonrası sıze kalıyor.Benim bılgıdım sıstem boyle calısıyor daha detaylı bılgısı olan hocalarımız ceva vercektir.)

Gönderildi : 04/12/2012 19:38

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member
Konu başlatıcı

valla adamını bulmak gerek yanıt almak için.

benim yerimde izmirde bakır kablolar iptal oalacakmış fiber vereceklermişde

takılacak cihaz ne diyom ericson dediler vpn yapar mı dedim ben anlamam dediler .

o ona oda başkasına aktardı koptum yanıt yok verilen nolardan teli açan yok.

4440375 aradım telekom müdürlüğünü arayın dediler no ne dedim 118 de sorabilirsiniz dediler.

bu fiberin ucu rj-45 mi rj-11 (iki uçlu telefon hattı)

huawei için bakındım 444 1 322 arayın deniyo oda dıt dıt meşgul bozuk hat gibi.

asimetrik fiber gpon teknik adı galiba ERTAN bey söyledi.

ne karın ağrısı olduğunu bir öğrensem net DRAYTEK üzerinde yoğunlaşacağım ipsec vpn için.

Gönderildi : 04/12/2012 22:53

Paylaş: