Forum

ağda yazıcım ç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ağda yazıcım çalışmıyor

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@MihribanAYDIN)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

herkese kolay gelsin arkadaşlar direk bağladığım zaman yazıcım çalışıyor. fakat ağdan çalışmıyor bilgisayar adı ile ilgili sıkıntım var sanırım.yazıcı ekle sihirbazından ağdaki yazıcı isimlerine baktığımda BIM1 bilgisayarında 2 yazıcı var yazıcı adı geçersiz diyor. ağdaki diğer yazıcılara ulaşıyorum. regeditten computername farklı goukuyor onu BIM1 yaptımyine duzelmedi yardımcı olursanız sevinirim  

Gönderildi : 03/12/2012 13:08

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Yazıcıyı ağa bağladığınızda öncelikle fiziksel kontrolleri yapmalısınız. Yani network kablosunu taktığınızda yazıcı ethernet portu ışıkları yanıp sönüyor mu? Sonrasında yazıcı üzerindeki menüden veya tuş yardımı ile network konfigürasyonunun çıktısını alabilirsiniz. aldığını raporda belirtilen ip adresi üzerinden yazıcıya ping atıyorsanız yazıcı ekle menüsünden yazcının IP adresini girerek bağlantı sağlayabilirsiniz.

Gönderildi : 03/12/2012 14:56

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

herkese kolay gelsin arkadaşlar direk bağladığım zaman yazıcım çalışıyor. fakat ağdan çalışmıyor bilgisayar adı ile ilgili sıkıntım var sanırım.yazıcı ekle sihirbazından ağdaki yazıcı isimlerine baktığımda BIM1 bilgisayarında 2 yazıcı var yazıcı adı geçersiz diyor. ağdaki diğer yazıcılara ulaşıyorum. regeditten computername farklı goukuyor onu BIM1 yaptımyine duzelmedi yardımcı olursanız sevinirim  

Bu yazıcıyı ağa neyle bağlıyorsunuz ?

Gönderildi : 04/12/2012 01:51

(@MihribanAYDIN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

öncelikle yardımınız için teşekkür ederim. dediklerinizi yaptım portlar yanıyor. ip ping attım cevap veriyor yazıcı ekle dediğimde ip giriyorum fakat"windows bağlanamıyor yazıcı adı hatalı yada sunucuya bağlı değil diyor"

Gönderildi : 04/12/2012 11:20

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? Ekran görüntüsü paylaşmanız ya da adım adım yazıcı ekleme işlemini nasıl yaptığınızı belirtir misiniz?

Gönderildi : 04/12/2012 11:42

(@MihribanAYDIN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ederim sorunu çözdüm ağda tanımlı olan bilgisayar yazıcı kuyruk hatası veriyordu yazıcıyı başka bir bilgisayara takıp paylaşıma açtım. çok teşekkür ederim. kolay gelsin

Gönderildi : 04/12/2012 16:23

Paylaş: