Forum

local networkteki s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

local networkteki servere public dns adi ile erişim

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
464 Görüntüleme
(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

local domain üzerindeki dnste cde.com adında bir zone oluşturun. ve buraya abc adında bir a kaydı girin. a kaydına ip olarak iç ipsini yazın

Gönderildi : 29/11/2012 16:15

(@efesulukcu)
Noble Member

bu arada lütfen kullanıcı adınızı en kısa sürede değiştirin, aksi halde forumdan faydalanamayacaksınız.

Gönderildi : 29/11/2012 16:27

(@MuzafferSevim)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

cevap için tesekkürler. sizin belirtmiş oldugunuz gibi yaptıgımda localden  abc.cde.com a erişebiliyorum ancak publicteki cde.com a localden erişemiyorum.

Gönderildi : 30/11/2012 19:11

(@efesulukcu)
Noble Member

cde.com adında açtığınız zone içerisine olması gereken tüm a kayıtlarını açmalısınız. mesela www.cde.com için "nslookup - 195.175.39.39" komutuyla ipyi bulup bunu zone içine tanımlamalısınız.

Gönderildi : 04/12/2012 01:19

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

local networkte host edilen, public dns kaydı olan bir server e local den de public dns adı ile nasıl erişilir.

local domain:ddd.local

public domain:cde.com

public sub domain:abc.cde.com (localde host ediliyor. public dns kaydı var) 

yani public ten http://abc.cde.com ile erişilebilen bir sunucuya localden de http://abc.cde.com ile nasıl erişirim?

Hocam bu şekilde bir şey yapmaya çalışmanızın nedeni tam olarak nedir ?

Gönderildi : 04/12/2012 01:49

(@MuzafferSevim)
Active Member
Konu başlatıcı

kullanıcılar şirket içinde ve şirket dışında bu konumdan dosya indirip yüklüyorlar. her konumdan aynı linklerle çalışabilmek için böyle bir şey yapmak istiyorum. aksi takdir de içeride ve dışarıda farklı linkler kullanmak zorundalar.içeride oluşturulan link doğal olarak dışarıda çalışmıyor. sizin öneriniz nedir?

Gönderildi : 05/12/2012 20:08

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

kullanıcılar şirket içinde ve şirket dışında bu konumdan dosya indirip yüklüyorlar. her konumdan aynı linklerle çalışabilmek için böyle bir şey yapmak istiyorum. aksi takdir de içeride ve dışarıda farklı linkler kullanmak zorundalar.içeride oluşturulan link doğal olarak dışarıda çalışmıyor. sizin öneriniz nedir?

Hocam router cihazında NAT loop yapma özelliği var ise bu tür bir şeye gerek yok cihaz IP adresinin kendide olduğunu fark edince kendi üzerinde çevirecektir. Bu tür bir şeye ihtiyacınız olduğunu sanmıyorum. Tabi router cihazının bu şekilde bir yetisi yok ise o ayrı.

Gönderildi : 07/12/2012 12:35

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://www.hakanuzuner.com/index.php/advanced-dns-settings-ileri-duzey-dns-ayarlari.html

netmask ordering ile 

clientin geldigi adrese göre cevap almasını saglayabilecek sekilde dns serveri yapılandıabilirsiniz

Gönderildi : 07/12/2012 12:44

(@MuzafferSevim)
Active Member
Konu başlatıcı

bunları deneyecegim. tsk.

Gönderildi : 10/12/2012 01:48

Paylaş: