Forum

Uzaktan ağ bağlantı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzaktan ağ bağlantısı ile ilgili (Modem-IPSEC VPN Client)

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
2,198 Görüntüleme
(@mehmetagcaoglu)
Gönderiler: 32
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Şirkette 8 bilgisayarlık bir ağım var. Ana pc de muhasebe programı yüklü, diğer pc lerde ise muhasebe programına ait terminaller yüklü. SQL 2005 yüklü ayrıca. Ben laptobuma muhasebe programının terminalini kurup, evimden, arabamdan, tatilden vb. şirketin içindeymiş gibi terminali açıp muhasebe programını kullanmak istiyorum. Bunun için VPN yi tavsiye ettiler. Zyxel in bazı modemlerinde VPN tunel açma mevcut. Bu yüzden p-661 hnu aldım. Bunda VPN kurarken karşı tarafta modem veya IPSec VPN client yazılımı var seklinde seçenek var. Karşı tarafa modem koyamadığım için IPSec VPN Client yazılımı (TheGreenBow IPSec VPN Client) indirdim. Ama bir türlü VPN kuramadım. Modemde olupda yazılımda olmayan parametreler var. Yazılımdaki bazı ayarları nasıl yapacağımı bilemedim. Deneme yanılma ile birşeyler denedim ama olmadı. Daha önce bu tip bir kurulum yapan var mı? Ne yapmam lazım. 

Gönderildi : 14/11/2012 16:40

(@alperenselcuk)
Gönderiler: 284
Reputable Member

iş yeri sabit bir IP alıyor, siz sabit IP si olmayan bir yerden VPN yapmaya çalışıyorsunuz.
IP sec de sabit IP lerle yapılıyordu sanırım.
open VPN olabilir sanırım bahsettiğiniz şey.

konuyu takip edeceğim ben de tam bilmiyorum merak ettim.

Gönderildi : 14/11/2012 22:47

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

tek bir kullanıcı ise logmein.com üzerinden free bir account alarak site üzerinden heryerden erişim sağlyabilirsiniz.

Gönderildi : 14/11/2012 23:36

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

google chrome remote desktopu kullanıyorum bende

https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-remote-desktop/gbchcmhmhahfdphkhkmpfmihenigjmpp

Gönderildi : 15/11/2012 00:41

(@mehmetagcaoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

iş yeri sabit bir IP alıyor, siz sabit IP si olmayan bir yerden VPN yapmaya çalışıyorsunuz.
IP sec de sabit IP lerle yapılıyordu sanırım.
open VPN olabilir sanırım bahsettiğiniz şey.

konuyu takip edeceğim ben de tam bilmiyorum merak ettim.

Modemin kullanım klavuzunda VPN kurulum kısmında şunlar yazıyor:

4. Tünelin her 2 ucunda P-661HNU-F1 veya IPSec destekli başka bir cihaz varsa “net-net” modunu seçiniz. 

P-661HNU-F1 merkezde ve uç tarafında IPSec VPN client yazılımı yüklü bir kullanıcı varsa “RoadWarrior” 

seçeneğini kullanınız

5. “Yerel” alanında tüneli yerel ağda kullanacak IP adresini veya ağı seçiniz.

6. “Uzak” alanında yine aynı şekilde tüneli karşı noktda kullanacak IP adresini veya ağı seçiniz

7. “Adres Bilgisi” bölümünde tünel kuracak uç noktaların Internet(WAN) IP adresleri girilmelidir. 

“RoadWarrior” seçeneği kullanıldığında “Uzak IP Adres” alanı boş bırakılmalıdır.

Son maddeye göre "Uzak IP Adres" istemiyor. Zaten modemin kapatıp açmadığım sürece IP sürekli aynı kaldığı için deneme yaparken sıkıntı olmaz diye düşünüyordum. IPSec VPN programında Uzak Ağ Geçidi dyndns.org  uzantılı olduğu için. Bende o dyndns.org uzantılı bir hesap açtım. Ama program çalışırken Karşı Adres Hatalı diyor. Sanal Özel Ağ (VPN) adresi kısmına ne yazacağımdan emin değilim.

Gönderildi : 15/11/2012 02:00

(@mehmetagcaoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

tek bir kullanıcı ise logmein.com üzerinden free bir account alarak site üzerinden heryerden erişim sağlyabilirsiniz.

Tek kişi uzaktan bağlanacak. Buradan açılan free hesap ile nasıl yapıldığını anlatabilir misiniz. Ana bilgisayara ve uzak bilgisayara ne gibi ayarlar yapmam lazım. Ayrıca bu hesaba güvenilir mi ? 

Gönderildi : 15/11/2012 02:04

(@mehmetagcaoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar konu hakkında bilgisi olan yok mu 🙁

Gönderildi : 19/11/2012 12:35

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://goo.gl/csmbt

kolay gelsin