Forum

internet hız proble...

Bildirimler
Hepsini Temizle

internet hız problemi

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
570 Görüntüleme
(@yelizkaraagac)
Gönderiler: 94
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

aynı başlıkta bir konu var onun devamı olarak mı yazmam gerekiyor  aynı başlığı kullanabiliyor muuyum?  bilgi verebilirseniz sevinirim..

Bulundugum şirkette 2 tane internet hattı var ve 25 kullanıcı var. 

10 kişi bir hatta 15kişi diğer hatta  paylaştırılmış durumda . Her iki hattımın da internet hızı 4mbps, limitsiz paket. 2 ay öncesine kadar hız konusunda 3 mbps nin altına düşmüyorduk fakat aniden her iki hatta da internet kesintisi oldu ve ondan beri hız değerleri 0,80 kbps nin üzerine çıkmadı.ttnet ile, bağlı olduğumuz Avcılar Telekom Müd. ile yaptığımız onlarca görüşme neticesinde bana bu durumun sebebini açıklamadılar yalnızca Sefaköy zaten sorunlu bir bölge yapabileceğimiz birşey yok denildi . Ben bu durumu kabul edemiyorum çünkü beş dk önce 3 mbps iken 5 dk sonra 0,80 kbps olması mantıksız.

Bir de son olarak alakasız ama dhcp hizmetini modemden alıyorduk bu işlemi dc server a aldık, ipleri rezerve ettik, bahsettiğim internet kesintisi tam bu işlem sonrasında oldu.  Ben bir notebooku alıp direk modeme bağlayıp hızı ölçtüğümde hiç bir değişiklik yoktu .

TTnet e fax ve [email protected] a mail yolladım hala dönüş olmadı . Teknik eleman yollanıp modeme kadar tüm kablolarımızın kontrol edilmesi talebime yine karşılık gelmedi. Ne yapabilirim ? İnternetimi eski haline nasıl getirebilirim?

Çözümün ttnette oldugunu düşünüyorum ama onlar yeter kadar ilgilenmiyorlar.

Gönderildi : 14/11/2012 16:23

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba

aynı başlıkta bir konu var onun devamı olarak mı yazmam gerekiyor  aynı başlığı kullanabiliyor muuyum?  bilgi verebilirseniz sevinirim..

Bulundugum şirkette 2 tane internet hattı var ve 25 kullanıcı var. 

10 kişi bir hatta 15kişi diğer hatta  paylaştırılmış durumda . Her iki hattımın da internet hızı 4mbps, limitsiz paket. 2 ay öncesine kadar hız konusunda 3 mbps nin altına düşmüyorduk fakat aniden her iki hatta da internet kesintisi oldu ve ondan beri hız değerleri 0,80 kbps nin üzerine çıkmadı.ttnet ile, bağlı olduğumuz Avcılar Telekom Müd. ile yaptığımız onlarca görüşme neticesinde bana bu durumun sebebini açıklamadılar yalnızca Sefaköy zaten sorunlu bir bölge yapabileceğimiz birşey yok denildi . Ben bu durumu kabul edemiyorum çünkü beş dk önce 3 mbps iken 5 dk sonra 0,80 kbps olması mantıksız.

Bir de son olarak alakasız ama dhcp hizmetini modemden alıyorduk bu işlemi dc server a aldık, ipleri rezerve ettik, bahsettiğim internet kesintisi tam bu işlem sonrasında oldu.  Ben bir notebooku alıp direk modeme bağlayıp hızı ölçtüğümde hiç bir değişiklik yoktu .

TTnet e fax ve [email protected] a mail yolladım hala dönüş olmadı . Teknik eleman yollanıp modeme kadar tüm kablolarımızın kontrol edilmesi talebime yine karşılık gelmedi. Ne yapabilirim ? İnternetimi eski haline nasıl getirebilirim?

Çözümün ttnette oldugunu düşünüyorum ama onlar yeter kadar ilgilenmiyorlar.

Başka bir firmadan hat kiralayın.

Gönderildi : 14/11/2012 16:25

(@Anonim)
Gönderiler: 0

ertan beye katılıyorum  TTNET malesef hep aynı boşuna arayıp kendinizi yormayın eyer varsa süperonline fibere geçin daha uygun ve  2 kat daha hızlı 

Gönderildi : 14/11/2012 21:58

(@yelizkaraagac)
Estimable Member
Konu başlatıcı

O kısmı anlatmayı unutmuşum 🙂 superonline ile de görüştük ve bulunduğumuz bölgede fiber yok hatta superonline a ait bulunduğumuz bölgede bireysel adsl hizmeti de verilmiyor sadece metro ethernet önerebiliyor.

fiber istersek 2013 te belki...

Gönderildi : 15/11/2012 17:30

(@yelizkaraagac)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Superonline kısmını açıklamayı unutmuşum 🙂 superonline ile de defalarca görüştüm ondan yana da kısmetimiz kapalı. Bu bölgede fiber yok yalnızca metro ethernet verebiliyorlar o da aylık 900 TL civarı.

Gönderildi : 15/11/2012 17:56

(@yelizkaraagac)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Dün çözüm olarak şunları denedim ve az da olsa yararı oldu;

Antetli kağıda yaşadığım sorunlar ve durumun aciliyetine rağmen  ttnetin ilgisiz davrandığını, en kısa sürede bir teknik ekip yollanmasını belirten dilekçe yazıp imzalı kaşeli olarak  0312 306 07 32 Türk Telekom Müd. ne birkaç kez faxladım.

aynı dilekçeyi [email protected] a birkaç kez yolladım

ve ttnet.com da bulduğum tüm iletişim sayfalarından aynı dilekçeyi yolladım ve fax numaralarına faxladım .

bu sabah aradılar ve 0,85 kbps olan interneti 2 mbps ye yükseltmişler şuan 1,50 mbps de ve teknik ekip te yollayacaklarını ifade ettiler, umarım doğrudur 🙂

Yollamazlarsa da artık çöüzü buldum ttneti rahat bırakmak yok kafalarını şişirmeden iş yapmıyorlar demekki.

Gönderildi : 15/11/2012 18:35

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Sizi tebrik ederim kısasa kısas süper:)

Gönderildi : 16/11/2012 00:07

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

Dün çözüm olarak şunları denedim ve az da olsa yararı oldu;

Antetli kağıda yaşadığım sorunlar ve durumun aciliyetine rağmen  ttnetin ilgisiz davrandığını, en kısa sürede bir teknik ekip yollanmasını belirten dilekçe yazıp imzalı kaşeli olarak  0312 306 07 32 Türk Telekom Müd. ne birkaç kez faxladım.

aynı dilekçeyi [email protected] a birkaç kez yolladım

ve ttnet.com da bulduğum tüm iletişim sayfalarından aynı dilekçeyi yolladım ve fax numaralarına faxladım .

bu sabah aradılar ve 0,85 kbps olan interneti 2 mbps ye yükseltmişler şuan 1,50 mbps de ve teknik ekip te yollayacaklarını ifade ettiler, umarım doğrudur 🙂

Yollamazlarsa da artık çöüzü buldum ttneti rahat bırakmak yok kafalarını şişirmeden iş yapmıyorlar demekki.

Evet malesef kafa goz yara yara bu islemi yaptiriyor olmaniz gerekiyor. BTK http://www.tk.gov.tr/ bu arkadaslarida ttnet attigini sikayet emaillerinin cc kismina eklerseniz daha bir etkili olacaktir diye dusunuyorum. Ariza kaydi actirin daha sonra aradiginiz da ariza kaydi kapatilmis diyorlarsa bir ariza kaydi ve onceki arizanin giderilmeden kaydinin kapatildigina dair sikayet kaydi actirin ve bu kayitlarin numaralarini isteyin/ Eger net limitsiz gibi paket tarifelerini kullaniyorsaniz sozlesmedeki santralin durumuna gore verilen hiz degisebilir maddesi ile kendilerini kurtariyorlar ancak mumkun oldugunca teknik kisimdaki kisilere ulasmaya calisin yani evrak isleri ile ugrasanlar ya da musteri hizmetleri size cok yardimci olamiyorum. Modemlerinin ara yuzundeki SNR baglanti degerlerine bir bakin eger oradaki degerler iyi durumdaysa hizini vermemeleri icin bir sebep yok/

Gönderildi : 16/11/2012 22:51

Paylaş: