Forum

Yerel ağ ile kablos...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yerel ağ ile kablosuz ağı aynı anda çalıştırma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
364 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

slm arkadaşlar şirketimde intranet ağı var.bu ağda özel programlar dosya paylaşımı ve uzak masaüstü çalıştırıyorum.adsl hattını ise kablosuz ağdan internete çıkmayı sağlıyorum.sorunum ise aynı anda hem kablolu hemde kablosuzu çalıştıramıyorum.intranet işlerim ile internet işlerimi aynı anda yapamıyorum.intranet işlerim için kablosuzu devre dışı bırakıyorum,internet işlerim için kabloluyu devre dışı bırakıyorum.iki ağı aynı anda kullanmak için ne yapmam gerekir.ilginize şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 10/11/2012 05:52

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

slm arkadaşlar şirketimde intranet ağı var.bu ağda özel programlar dosya paylaşımı ve uzak masaüstü çalıştırıyorum.adsl hattını ise kablosuz ağdan internete çıkmayı sağlıyorum.sorunum ise aynı anda hem kablolu hemde kablosuzu çalıştıramıyorum.intranet işlerim ile internet işlerimi aynı anda yapamıyorum.intranet işlerim için kablosuzu devre dışı bırakıyorum,internet işlerim için kabloluyu devre dışı bırakıyorum.iki ağı aynı anda kullanmak için ne yapmam gerekir.ilginize şimdiden teşekkür ederim

Neden böyle bir şey yaptınız ?

Gönderildi : 10/11/2012 15:10

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

slm intranet ile interneti ayrı tutmak istiyorum.intranet kısıtlı olduğu için adsl kullanıyorum

Gönderildi : 10/11/2012 18:47

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

slm intranet ile interneti ayrı tutmak istiyorum.intranet kısıtlı olduğu için adsl kullanıyorum

Neden düzğün limitleme yapacak bant genişliği kontrolü yapabilecek bir cihaz almıyorsunuz yada belli saatlerde internet verecek belli saatlerde izin vermeyecek belli MAC adreslerine sürekli izin verebilecek.

Gönderildi : 10/11/2012 22:22

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

Ertan beyin onerisine katilmakla beraber sordugunuz sorunun cevabi icin windows route komutunu arastirmanizi onerebilirm/

Gönderildi : 11/11/2012 22:54

Paylaş: