Forum

Network Kablosu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Kablosu Üzerinden Projektöre Görüntü Aktarma

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,352 Görüntüleme
(@omeraksu)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar bu saate kadar internette sayfaları alt üst yapmama rağmen bu konu hakkında hiçbir bilgi bulamadım okulumuza 30 adet projeksiyon alındı hepsi Network sistemli ayrıca okulumuzdaki 24 sınıfa bu projeksiyonları network üzerinden takmak istiyoruz ve bunu serverdaki öğretmenler klasöründeki paylaşıma açılmış ders dosyalarının gösterecek  şekilde duvara yansıtmasını istiyoruz bunun için kablo uçlarının bağlantı kombinasyonu nasıl olmalı ve serverdan yada başka bir bilgisayardan bu görüntü aktarma ayarını nasıl yapmalıyım

Gönderildi : 07/11/2012 03:10

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Network kablosu hangi  cihaz olursa olsun standarttır. switch e bağlanacaksa düz, 2 cihaz (pc - projeksiyon) birbirine bağlanacaksa cross bağlanır.

Dosya paylaşımına gelince projeksiyon cihazlarının kullanım klavuzu yokmu, onları okumanızı tavsiye ederim. Ip adresini nasıl alacak, paylaşımı nasıl görecek içinde yazar. Google da ufak bir aramada aşağıdaki link çıktı ve detaylı yazıyor. Projeksiyon markası yazmadığınız için örnek veriyorum.

http://wall-marker.com/surucu/ag-uzerinden-projeksiyon-kontrolu-kullanim-%20detaylari.pdf  

Gönderildi : 07/11/2012 03:46

(@omeraksu)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Projeksiyonların kullanım klavuzlarında sadece resimli anlatım şeklinde menülerden ses ve görüntü ayarı nasıl ters düz edilir onlar anlatılıyor markalarıda Hitachi cp-x5022wn

Gönderildi : 21/04/2013 05:48

Paylaş: