Forum

Çift Kablosuz ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Çift Kablosuz bağlantı oluşturma

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Reactions
344 Görüntüleme
(@zekeriya_atak)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Benim şöyle bir sorum olacak.

Airties 205 modemim var. Ben öyle bir bağlantı oluşturacağım ki. Dışarıdan kablosuz bağlanan bir kişi benim ağımda dolaşamayacak ama internete girebilecek. Yani bir modem üzerinde iki kablosuz bağlantı oluşturma şansım varmı iki ayrı şifreyle bağlantı oluşturabileceğim. yada böyle bir olayı nasıl gerçekleştirebilirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/11/2012 13:35

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

o cihaz ile yapamazsınız diye biliyorum. Bu iş için localde Vlan yaparak çözmek lazım.

bu iş için uygun wireless cihazı cisco, juniper yada aruba ile yapabilirsiniz...

Gönderildi : 06/11/2012 13:39

(@alperenselcuk)
Gönderiler: 284
Reputable Member

Merhaba Arkadaşlar;

Benim şöyle bir sorum olacak.

Airties 205 modemim var. Ben öyle bir bağlantı oluşturacağım ki. Dışarıdan kablosuz bağlanan bir kişi benim ağımda dolaşamayacak ama internete girebilecek. Yani bir modem üzerinde iki kablosuz bağlantı oluşturma şansım varmı iki ayrı şifreyle bağlantı oluşturabileceğim. yada böyle bir olayı nasıl gerçekleştirebilirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

modemi bridge moda alıp önün bir firewall koyarak ordan ayarlamalar yapılandıralıabilirsiniz.

mesela mikrotik in wireless cihazları var gayet ucuzdur ve istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. oldukça basittir arayüzü ve kullanımı.

Gönderildi : 06/11/2012 16:57

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

airtiesin yeni modellerinde var o ozellik

Gönderildi : 06/11/2012 18:35

(@zekeriya_atak)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hangi modelinde var acaba. Verebileceğiniz bir model var mı?

Gönderildi : 07/11/2012 18:25

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

http://www.airties.com/datasheets/Air4310TR_DS.pdf

Dökümanda sağ alt kısıma doğru ifade ettiğiniz işlemi yazmış ne derece başarılıdır bilemiyorum. Ayrıca kendilerine sormak isterseniz

AirTies Türkiye
Gülbahar Mah. Avni Dilligil sk.
No:5 Çelik Is Merkezi Mecidiyeköy – İstanbul, Türkiye

Telefon : +90 212 318 62 00
Faks : +90 212 318 62 98

Destek Hattı : 444 0 239

Not : Müşterileriniz sizin iç networkünüze ulaşmadan internete çıkabilirler ancak bu noktada müşteri sizin internetinizi kullanarak ne yaptığını bilmediğinizden zan altında kalabilirsiniz. Bunun kayıtlarının tutulması gerektiği konusunuda göz ardı etmemek gerekir diye düşünüyorum.

Gönderildi : 07/11/2012 19:13

(@ibrahimDURAN)
Gönderiler: 55
Trusted Member

Merhaba

Mikrotik Rb751G ile isteğinizi yapabilirsiniz,

hatta wifi kullanıcıların birbirleri arasındaki erişimlerini bir tıklama ile de kapatabilirsiniz.

ürünü merpazar.com da temin edebilirsiniz.

Saygılarımla 

Gönderildi : 20/12/2012 03:55

Paylaş: