Forum

İP Değişikliğini kı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İP Değişikliğini kısıtlama

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
344 Görüntüleme
(@MustafaGokhanAVCI)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Siteye yeni üye oldum;çözüm park ailesine ve üyelerine merhabalar.

*Sorun; kullanıcının ip sini el ile değiştirip server üzerinde ip çakışmalarına neden olması

kurum içerisinde utm,fortigate,domainserver vs gibi donanıma sahip değiliz.kullanıcı server dahil edilmiş modemin ip sini kndisi ip ayarına girerek varsayılan ağ geçidine modemin ip sini yazında doğrudan internete çıkmış oluyor özellikle sosyal paylaşım siteleri için bunları yapıyorlar.ilk önlemimiz bilgisayarlada komple nete kapatmak bunuda kullanıcıların bilgisayarlarına tek tek bir program sayesinde yaptık ve bu program sayesinde denetim masaları sisitem dosyayalrı en basiti saat ayarları bunları dahi yasakladık.fakat asıl öenmli olan kullanıcı ip kesinlikle değişteremesin bunun içinde mmc ayarlarından hizmetler bölümüne gelerek ağ yönetimini devre dışı dedik sağ alt köşede yer alan lan simgesi ağ bağlantılarımdaki ağ kartı tamamen gizlenmiş oldu ve artık kullanıcı ip değişikliği yapamıyor diye düşünürken hiper aktif kullanıcılar bunları gördü ve tam tersine tekrar geri çevirmeye başladılar.

Admin yetkisi verip ip bölümü kapatıla bilir ama kurum içersindeki bir çok program kesinlikle admin yetkisi isitiyor bu durumda ara bir program ve ya win sistem üzerinden başka neler yapıla bilir öneri ve yardımlarınızı bekliyorum..

İyi çalışmalar kolay gelsin...

Gönderildi : 31/08/2012 15:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/09/12/security-administrator-program-ile-letim-sistemi-k-s-tlama.aspx bu program ile bu işi başarabilrisiniz.

Ayrıca gpo ile "user polciy>>administrator templatre>>network>>network connections" altında yer alan "prohibit TCP/IP advencad configuration" ayarını disable yaparaka çözebilirsiniz.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/08/2012 15:55

(@MustafaGokhanAVCI)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Üstadım ilgi ve alakan için çok tşk ediyorum;Öneride bulunduğun program ile yola çıkıcaz...İyi çalışmalar...

Gönderildi : 03/09/2012 13:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ben teşekkür ederim. Keyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/09/2012 13:39

Paylaş: