Forum

Palo Alto ?

Bildirimler
Hepsini Temizle

Palo Alto ?

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,186 Görüntüleme
(@hakan_can)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

aradım taradım Palo Alto hakkında türkçe kaynak bulamadım. Hoş gerçi pek ingilizce kaynakta bulamadım. Nasıl yaparız nasıl ederiz bi fikri olan varmıdır?

Teşekkürler.

Gönderildi : 27/08/2012 20:59

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

http://blog.endersys.com/2010/08/endersys-palo-alto-networks-is-ortakligi/

bak burada bişiler var

Evren BANGER in daha önceki postlarda atlanılmamsı gereken ürün olarak yazdığını hatırlıyorum :))

Gönderildi : 27/08/2012 21:11

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Gayet başarılı ve becerikli bir üründür. Genelde Enterprise yapılar için idealdir. Sizin yapınız nasıl? Fiyat olarakta diğer ürünlere nazaran pahalı.

Sizin nasıl bir yapınız var? Nasıl ederiz,  nasıl yparız derken neyi kastettiniz ayrıca?

Gönderildi : 28/08/2012 01:09

(@hakan_can)
Active Member
Konu başlatıcı

Abiler teldeyim su an ayrintili yazamiyorum.

Su an yapida palo alto var pa500, cok ayrintili gelismis bi firewall oldugu belli destek aldigimiz bi firma var sagolsunlar herseyi onlar hallediyo fakat bende yavas yavas bu cihaz hakkinda bilgi sahibi olmak istiyorum konu bu. Bununla ilgili bi egitim planimiz var ama o zamana kadar bi on giris yapmak istiyorum en azindan egitim sirasinda sorularimi ona gore sorarim. Simdilik yukardaki linke bakamiyorum pc basina gecince bakicam, sagolun.

Gönderildi : 28/08/2012 01:57

(@hakan_can)
Active Member
Konu başlatıcı

sdclt hocam osi katmanı dahil söylediklerinin hepsini biliyorum, ben firewall hakkında değil palo alto hakkında kaynak arıyorum. Siz sanırım palo alto kullanmamışsınız o yüzden sorduğum soruyu firewall sorusu olarak algıladınız:) yanlış anlamayın ama fena bi firewall.

Gönderildi : 28/08/2012 13:07

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

sdclt hocam osi katmanı dahil söylediklerinin hepsini biliyorum, ben firewall hakkında değil palo alto hakkında kaynak arıyorum. Siz sanırım palo alto kullanmamışsınız o yüzden sorduğum soruyu firewall sorusu olarak algıladınız:) yanlış anlamayın ama fena bi firewall.

Palo Alto, Firewall değil, içnde Firewall olan UTM cihazıdır.

Gönderildi : 29/08/2012 17:17

(@hakan_can)
Active Member
Konu başlatıcı

İçinde firewall olan utm cihazı palo alto hakkında bilgisi olan var mı? olarak düzeltiyorum.

Gönderildi : 29/08/2012 23:20

(@ertanerbek)
Famed Member

İçinde firewall olan utm cihazı palo alto hakkında bilgisi olan var mı? olarak düzeltiyorum.

İçinde firewall olan UTM cihazı hakkında tonla nasıl yapılır dokümanı Youtube... üzerinde bulunuyor.

Gönderildi : 30/08/2012 08:13

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Palo Alto çok başarılı bir cihaz ama diğer tüm UTM cihazlarındaki gibi aynı mantığa sahip, sadece arayüzden kullanım alışkanlığı elde etmeniz gerek. Yoksa ister Fortigate, ister Checkpoint, isterse Wathcquard olsun UTM mantığı ve firewall Policy mantığı aynıdır. Bunları biliyorsanız Palo Alto'da öğreneceğiniz en basit iş bu ayarların nereden yapıldığı.

Ve sonuçta önemle şunu belirtmek gerekirse Palo Alto ve diğer bir çok UTM cihazı sadece düzgün konfigüre edildiğinde başarılı sonuçlar verir. Bu hepsi için böyle.

Gönderildi : 03/09/2012 01:03

(@ertanerbek)
Famed Member

Palo Alto çok başarılı bir cihaz ama diğer tüm UTM cihazlarındaki gibi aynı mantığa sahip, sadece arayüzden kullanım alışkanlığı elde etmeniz gerek. Yoksa ister Fortigate, ister Checkpoint, isterse Wathcquard olsun UTM mantığı ve firewall Policy mantığı aynıdır. Bunları biliyorsanız Palo Alto'da öğreneceğiniz en basit iş bu ayarların nereden yapıldığı.

Ve sonuçta önemle şunu belirtmek gerekirse Palo Alto ve diğer bir çok UTM cihazı sadece düzgün konfigüre edildiğinde başarılı sonuçlar verir. Bu hepsi için böyle.

Evet bunu bilmek cok onemli... Pahali cihaz her zaman en iyi cihaz degildir...

Aslında  bu konu biraz farklı. Ucuzluk ve pahalılık duruma göre değişebiliyor. Uzak doğuya gittiğinizde donanım üreticileri size aynı işi yapacak cihazı 10 dolarada üretirim 100 dolarada üretirim diyebiliyor :D.

Gönderildi : 10/09/2012 01:30

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Esasında donanım değilde içindeki yazılım daha önemlidir firewall larda. Tabi GB larca Throughput değeriniz yoksa. Bu durumdada önemli olan yük durumunda bir firewallun gerçek değerli önemlidir. Mesela bu yüzden Palo Alto üst seviyelerinde SSD disk kullanıyor.

Artı gerekli technical documentlara https://support.paloaltonetworks.com/ buradan ulaşabilirsin.

Gönderildi : 10/09/2012 04:32

(@hakan_can)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

biraz yoğunluk vardı ancak yazabiliyorum verdiğiniz bilgiler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 

Gönderildi : 11/09/2012 19:15

(@berk_yildiz)
Gönderiler: 392
Honorable Member

Hakan bey, palo alto ile ilgili hangi firma ile çalışıyorsunuz belki biz de satın alabiliriz?

Gönderildi : 27/03/2014 11:23

Paylaş: