Forum

500-800 metre arası...

Bildirimler
Hepsini Temizle

500-800 metre arası açık alan wireless cihaz önerisi olan

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,803 Görüntüleme
(@hasanemrah)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba iki binanında arasından bir yol geçiyor göz mesafesiyle baktığımızda 250-300 metrelik mesafede fakat araya 2 adet duvar giriyor avantaj pencereler var ben bu iki bina arasındaki wireless ağ kurmak istiyorum sağlam bir cihaz modem olabilir access point olabilir bu tarz bir fikri olan varsa bana yardımcı olabilirse sevinirim .

şimdiden Teşekkür Ederim.

Gönderildi : 14/08/2012 17:35

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Sağlam cihaz istiyorsanız UBNT Nanostation M5 kullanabilirsiniz. 

Nanostation M5 ile bir çok farklı uygulama gerçekleştirilebilinir. Otomasyon firmalarında fabrika içerisinde ethernet kablosunun çekilmesinin imkansız olduğu durumlarda, işletmesini yapmış olduğunuz iki ayrı koyda bulunan plajların ya da ofislerin bir birisi ile olan ethernet haberleşmesinde, maden işletmenizin uzak bir ucundaki IP kameradan görüntü almakta, mahallenizdeki belli bir noktadaki görüntüleri evinize taşımakta gibi bir çok uygulamada kullanabilirsiniz.

Nanostation M5 hem dikeyde hemde yatayda 60 derecelik yayın açısı ile geniş bir alanı taramaktadır. Yönlü ve 16 dBi'lık anteni sayesinde 11 Km'ye kadar çevresel etkenlerin varlığına göre belirli oranlarda band genişliği elde edebilirsiniz.

Nanostation M5 MIMO teknolojisine sahip 2x2 anteni vardır. Bu sayede totalde 150 Mbps troughput'a erişebilir. Totalde kelimesinden kasıt aynı anda bir ethernet portundan 75 Mbps upload, 75 Mbps download ethernet paketleri gönderilip alınabilinir. Nanostation M5 iki adet ethernet portuna sahiptir. portlardan birtanesi main port olmakla beraber, diğeri secondary ethernet portudur. Secondary ethernet portuna IP kamera bağlayabilirsiniz ya da farklı, aynı model ikinci bir Ubnt / Ubiquiti ürününü bağlayabilirsiniz. 

Gönderildi : 14/08/2012 17:46

(@alperenselcuk)
Gönderiler: 284
Reputable Member

çatıdan çatıya ver mikrotik kullan.

biz müşterilere sürekli Mikrotik le point-to-point bağlantı veriyoruz 100M görünüyor.

ucuzdur basittir güzeldir , yalnız görmesi lazım cihazların birbirini point-to-point olması için. 

duvar var diyorsan access point lazım tabi

Gönderildi : 14/08/2012 19:33

(@AlpPOYRAZ)
Gönderiler: 7
Active Member

Merhaba iki binanında arasından bir yol geçiyor göz mesafesiyle baktığımızda 250-300 metrelik mesafede fakat araya 2 adet duvar giriyor avantaj pencereler var ben bu iki bina arasındaki wireless ağ kurmak istiyorum sağlam bir cihaz modem olabilir access point olabilir bu tarz bir fikri olan varsa bana yardımcı olabilirse sevinirim .

şimdiden Teşekkür Ederim.

Uğur abinin dediği gibi Nanostation M5 UBNT cihazı kullanabailirsin.Gayet memnun kalırsın...

Gönderildi : 14/08/2012 20:31

(@hasanemrah)
Eminent Member
Konu başlatıcı

selam az önce bir ürün buldum araştırmalarım sonucu .
TP-LINK

TL-WA5210G

Kablosuz,2.4GHz, Güç Kablosuz Dış Mekan CPE

böyle bir ürün alsam access point olarak kullansam sizce nasıl olur

Gönderildi : 14/08/2012 21:04

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Önerdiğim Nanostation ın görünüm olarak aynısı ama yazılımını test etmek lazım.

Gönderildi : 15/08/2012 01:50

(@m.eminarslantay)
Gönderiler: 152
Estimable Member

Ruckus veya Lancom Point-to-point outdoor  bunlardan biri çok rahat işini görür

Gönderildi : 15/08/2012 13:31

(@hasanemrah)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ruckus a baktım da fiyat aşırı yüksek şuan benim yukarda yazdığım ürünü default anteniyle taktığımda istediğim sinyali 2mbit olarak alıyorum yarın istanbuldan 24db lik antenim geliyor olumlu olursa tekrar yazıcam sadece access point olarak bu halde işimi görmezse mesh lemeyi düşünüyorum iki cihazı birbirine ozaman muhtemelen işimi görecereğini düşünüyorum abi çok pro bir iş olacağını düşünmüyorum ama bari web de sıkıntı çıkmasın

Gönderildi : 15/08/2012 21:39

(@hasanemrah)
Eminent Member
Konu başlatıcı

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=245&model=TL-WA5210G

Gönderildi : 15/08/2012 21:42

(@erdemkaya)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Kullandığım bir cihaz, ubnt  Rocket M2 - 90 'lık bir de anten kullandığınızda sorunsuz... 

Bir de ubnt diğer kategorisi UniFi  AP 300mbps , yazılım tarafında konfigürasyonun sorunsuz çalışması için UniFi Controller sürekli çalışması gerekiyor.

Gönderildi : 16/08/2012 13:47

Paylaş: