Forum

ÇKYS Sorunu Ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ÇKYS Sorunu Hakkında

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
7,517 Görüntüleme
(@metineren)
Gönderiler: 99
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sağlık bakanlığının uygulaması olan Çkys, Tsim için uygulama girişi yaptığımda farklı sorunlar ile karşılaşıyorum. Bunlardan biri siteye giriş yapacağım zaman açılan java uyarısında ok demeye çalışırken java bir güvenlik sorununa işaret olabilir uygulama bileşenleri keşfetti diye uyarı veriyor, diğerinde ise geçerli doğruluğu aşamadı filan diyorken ben denetim masasındaki java güvenlik kısmındaki kutucukları kaldırdığım halde ve internet explorer'da internet seçenekleri/gelişmiş/ sekmesi altındaki güvenlik kısmında son 5 kutucuk hariç diğerlerinin işaretini kaldırdığım halde bazı clientlerde girebiliyorken, bazılarında da giremiyorum. Ve aynı durum Bazen Mozillada da oluyor, Chrome'da da oluyor. Bir de Domain Admin hesabıyla denediğim zaman rahatca giriş yapabiliyorken, kullanıcı domain hesabında giriş yapmaya çalışırken bu tür sorunları almaya devam ediyor ve Domain Admin hesabındaki ayarların aynısını yapmama rağmen giriş yapamıyorum bu çkys sistemine. Usandım walla. Yardım eder misiniz ?

Gönderildi : 10/08/2012 00:53

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

biz bu tip sorunlara kullanıcıları lokal admin yaparak cozum bulabildik 

Gönderildi : 10/08/2012 00:55

(@metineren)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam kullanıcılar tam bi kara cahil ve hesabı admine aldığımda nefes bile alamayacak hale gelirim. düşünmesi bile korkutuyor beni 🙂

Gönderildi : 10/08/2012 01:02

(@PolatDUGAN)
Gönderiler: 5
Active Member

Merhaba , çkys kurulumu yapanlardan bi tanesiyim 😀

1. Çkys weblogic olarak yeni düzenlemesini yapmalısın , Buradan ulaşabilirsin.

2. C:\Program Files\Java\ ve alt klasörlerine yazma yetkisi vermelisin. Aksi halde JACOB.dll dosyasını yazma yetkisi bulunmadığı için güncelleyemeyebilir.

3. Olarak ( *** En çok takılıp sorunu çözdüğüm nokta) Denetim masasından Java Kısmına girip Advanced sekmesinden Securty - mixed code bölümünden aşağıdaki resimde gösterilen yeri disable olarak ayarlamalısın.

Umarım faydalı olmuşumdur. Tahmin ettiğim noktaysa sadece 3. madde ile kurtarıcaksın. Kolay gelsin.

Gönderildi : 22/08/2012 17:12

(@metineren)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim. 3. aşama ile şu an için sorunu halledebiliyorum ama 2. aşamada yazma iznine bakmamıştım hiç. bu da aklımda kalmış oldu sayende. bir de çkys açabilmek için java v6.3 istiyor ama sürekli olarak otomatik güncelleme yaptığı için bu vermiş olduğun ekran görüntüsünde update sekmesini de pasive ediyorum. benim gibi bu sıkıntıyı yaşayanlara umarım çözüm olur.

Gönderildi : 23/08/2012 00:13

(@PolatDUGAN)
Gönderiler: 5
Active Member

teşekkür ederim. 3. aşama ile şu an için sorunu halledebiliyorum ama 2. aşamada yazma iznine bakmamıştım hiç. bu da aklımda kalmış oldu sayende. bir de çkys açabilmek için java v6.3 istiyor ama sürekli olarak otomatik güncelleme yaptığı için bu vermiş olduğun ekran görüntüsünde update sekmesini de pasive ediyorum. benim gibi bu sıkıntıyı yaşayanlara umarım çözüm olur.

Faydalı Olduksa ne mutlu bize =) Fazla bilgi göz çıkartmaz 😀

Gönderildi : 23/08/2012 02:57

Paylaş: