Forum

Acemiler için ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acemiler için AD

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@metineren)
Gönderiler: 99
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hayırlı Ramazanlar arkadaşlar.

benim xeon işlemcili bilgisayarım var ve AD olayını tam olarak öğrenmek istiyorum. Başlıkta da belirttiğim düzeyde neyi nerden indirip ne tür konfigürasyon yapıp bunun ne işe yaradığını anlamak için biraz araştırdım ama konular çok karmaşık sırada geldiği için bişey anlayamadım pek. yardım edebilir misiniz ? Gereklilik halinde sanal pc kurabilirim ya da ikinci bir bilgisayar tedarik edebilirim.

Gönderildi : 25/07/2012 01:49

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Mesut hoca nın çok güzel bir serisi var makaleler bölümünde. Bu makaleler ile başlayabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=active+directory+makaleleri&a=1

Gönderildi : 25/07/2012 01:59

(@metineren)
Estimable Member
Konu başlatıcı

abi sen bunun acemiler için olduğundan emin misin 🙂 gözüm korktu walla

Gönderildi : 25/07/2012 02:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

AD 1 saatte öğrenilecek kadar küçük 1 yılda öğrenilemeyecek kadar geniş bir kapsam barındırıyor. Bu nedenle ufaktan kenarından başlamanız lazım. Zaman içindeki gereksinimler, ortaya çıkan sorunlar derken bir şekilde tecrübe edineceksiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/07/2012 12:12

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

abi sen bunun acemiler için olduğundan emin misin 🙂 gözüm korktu walla

Uğur hocamın verdiği link tam size göre. Acemiler için başka nasıl bir kaynak olabilir ki 🙂 Kitap kıvamın bir serii. Keyfini çıkarın..

Gönderildi : 25/07/2012 12:20

(@metineren)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ya gülmezseniz eğer bişi sorcam. şu AD indirme linkini filan da bulamadım ama.. gerçi evde netim yok. Uğur hocanın vermiş olduğu tüm linkleri c/p edip evde okuyacağım ama nerden indireceğim AD'i ? bulamadım ki ?

Gönderildi : 26/07/2012 01:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Makaleyi biraz dikkatli okursanız iyi olur. Gülme v.s. söz konusu değil. Neticede insanlar zamanlar görerek, yaparak öğrenecek. Active directory server işletim sistemlerine entegre olan ve role olarak kurulan bir mimaridir.

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2012/03/24/video-windows-server-2008-active-directory-kurulumu.aspx
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2011/10/01/windows-server-8-active-directory-kurulumu.aspx
http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2008/09/14/video-windows-server-2003-zerinde-active-directory-kurulumu.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/07/2012 02:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Metin bey konuya çok yabancı olduğunuz için size tavsiyem öncelikle sabır ile makaleleri okumanız olacaktır. AD nedir öncelikle onu öğrenmeniz daha doğru olur sonrasında kuruluma geçebilirsiniz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/07/2012 14:53

(@metineren)
Estimable Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ediyorum. ayrıca ciddiye alınmış olmanın verdiği mutluluk için de teşekkür ederim. gerçekten de kaliteli insanlar varmış burda.

Gönderildi : 26/07/2012 17:08

Paylaş: