Forum

Xp Pro'da Group Pol...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xp Pro'da Group Policy Management Console çalışmıyor.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@yelizkaraagac)
Gönderiler: 94
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Xp pro da gpmc.exe yi çalıştıramama sorununu ben de yaşıyorum.

diğer foruumun altına yazdım ama psif duruyordu bu nedenle yeni konu oluşturdum .....

İşletim sistemi xp pro SP3,

gpmc.exe yi kurmak istediğimde .net framework istedi, kurdum, tekrar denediğimde aynı sorunla yine karşılaştım

Yayınlanış Tarihi 28 Nisan 2008 Pazartesi 12:02 Yayınlayan: Halil OZTURKCI  nın makalesinde de KB 326469’daki post-SP1 in yüklü olması gerektiği yazıyor fakat bu KB326469 yaması SP1 işletim sisteminde çalışıyor ben sp2 ve 3 ü kaldırmak istemiyorum bunu nasıl çözebilirim ?

Şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 20/07/2012 19:25

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

service packler yayınlanan yamaların tümünü kapsadığı için yüklemek istediğinizde sizin için uygun değil diyorsa zaten yüklü olabilir. kb326469 içerisindeki dllleri kendinizdekilerle kontrol edip gerek olup olmadığını bulabilirsiniz.

sorun tam olarak nedir, bir hata alıyormusunuz bu hata nedir?

Gönderildi : 21/07/2012 01:40

(@yelizkaraagac)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorun tam olarak gpmc.exe (group policy managament policy) yi  xp prp sr3 Tr pcye kuramıyorum ...

gpmc.exe ye tıkladığımda aldıgım hata: Please install the Microsoft.Net Framework before installing Microsoft Group Policy Management Console with SP1. 

.net kurulu ama yine de bu hatayı alıyorum.

Gönderildi : 23/07/2012 13:39

(@SavasKAPLAN)
Gönderiler: 244
Reputable Member

Sorun tam olarak gpmc.exe (group policy managament policy) yi  xp prp sr3 Tr pcye kuramıyorum ...

gpmc.exe ye tıkladığımda aldıgım hata: Please install the Microsoft.Net Framework before installing Microsoft Group Policy Management Console with SP1. 

.net kurulu ama yine de bu hatayı alıyorum.

Merhabalar Yeliz Hanım,

.net 1.0 ve 1.1 versionlarını sisteminizde kurulu değilse kurmayı deneyin.

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=21895  

http://www.microsoft.com/de-de/download/details.aspx?id=26

Gönderildi : 23/07/2012 14:08

(@yelizkaraagac)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Savaş Bey

.net framework 1.1 i kurunca gpmc.exe yi kurabildim ama başlatta programlarda falan görünmuyor nasıl çalıştıracağım, bu programın xp sp3 üzerinde çalıştığından şüphe edeceğim 🙂

Gönderildi : 24/07/2012 14:38

(@SavasKAPLAN)
Gönderiler: 244
Reputable Member

Teşekkürler Savaş Bey

.net framework 1.1 i kurunca gpmc.exe yi kurabildim ama başlatta programlarda falan görünmuyor nasıl çalıştıracağım, bu programın xp sp3 üzerinde çalıştığından şüphe edeceğim 🙂

Rica ederim. Başlat->Çalıştır-> gpmc.msc Komutuyla çalıştırabilirsiniz yada arama kısmına gpmc.msc yazıp çıkan linki sağ tıklayıp gönder->masaüstü kısayol oluştur şeklinde ayarlayabilirsiniz. 

Gönderildi : 24/07/2012 22:31

(@yelizkaraagac)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler 🙂

Gönderildi : 26/07/2012 16:06

Paylaş: