Forum

error! missing mess...

Bildirimler
Hepsini Temizle

error! missing message!

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@Atillailhan)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

error! missing message!

Gönderildi : 06/07/2012 14:56

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

ikincisi bireysel olarak kullanılan ttnetin ile 2. 3. v.s kullanıcılara dağıtılması suçmu? interntte bir çok yerde suç diye belirtiliyor ama wireless ile nasıl önüne geçilebilir?

Burada suç olan, senin bağlantından herhangi birisi  bir suç işlerse bunun sorumluluğu sana ait oluyor. Ben değildim, başkası bağlanmış vs. diyemiyorsun. Wireless şifreni sağlam verir ve kimseyle de paylaşmazsan başkaları bağlanamaz zaten.

Gönderildi : 06/07/2012 16:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0

hizmet şirkete yetiyorsa bunda problem nedir? 

ttnet aynı hizmeti bireysel ve kurumsal olarak ayrı ayrı satıyor. çünkü her iki grubada uygulanabilecek ek hizmetler var.

sözleşmelerde dağıtım suç olarak yazılır. Ama bunun suç teşkil etmesiyle alakalı durum tamamen satış ve kar amacındandır.

Yani ben evde aldığım interneti apartmana dağıtırsam ttnet bunu suç sayıp hakkınızda dava açabilmeyi garantilemek için sözleşmeye ekler. Ama benim aldığım hizmeti ve sorumluluğu istediğim gibi kullanabilme özgürlüğüm var. Bu kendi arabamı bir başkasına kullandırtmak gibi bir şey.

burada suç isnat edilse bile bundan ceza almak bence pek mümkün değil. 

Gönderildi : 07/07/2012 14:05

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4348
Co-Helper

Biliyorsunuz kendi araba veya malınızı başkasına kullandıramıyorsunuz. Şöyle ki bunlar ile herhangi bir suç işlendiğinde (gönüllü, bedelsiz teslim) veya kaza yapıldığında cezayı yapan çeker ancak tazminatı siz veya sigortanız öder. Aynı şekilde insaniyet namına aracınıza aldığınız birisi kaza yaparsanız ve ölürse mesul siz oluyorsunuz tazminatı siz ödüyorsunuz. Bu şekilde akrabalarından bile çeken insan çok fazla. Network ve wireless'da bu şekildedir.
Gönüllü de verseniz, gönülsüz de kullanılsa herhangi bir suç halinde sorumlu sizsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/07/2012 17:32

(@Anonim)

sorumluluğu üstlenmeden zaten arabayı bir başkasına veremezsiniz.

vermek için bir sözleşme yapmanız lazım. internet dağıtımında da durum benzer eğer siz 5651 deki  saçmalıklara rağmen

sistemden ip ve erişim logları tutarsanız sorumluluk size kalmaz.  

Gönderildi : 11/07/2012 00:02

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

sorumluluğu üstlenmeden zaten arabayı bir başkasına veremezsiniz.

vermek için bir sözleşme yapmanız lazım. internet dağıtımında da durum benzer eğer siz 5651 deki  saçmalıklara rağmen

sistemden ip ve erişim logları tutarsanız sorumluluk size kalmaz.  

Kimse sorumluluğu aldığı için birşeylerini paylaşmıyor, aman nasıl olsa birşey olmaz dediği için paylaşıyor.

Gönderildi : 11/07/2012 02:04

(@Anonim)

Bu tamamen bilmekle alakalı.

bugün siz gidip herhangi bir yerde paylaşımla alakalı 5651 deki sorumluluğunu söyleyin.

kimisi bilmediği için kimiside bişey olmaz diye farklı davranabilir.

TAbi birde potansiyel olarak suç üretebilecek kullanıcı profili tanımı kullanan ile kullandıran arasında bilinebilecek bir şeydir.

hatta çoğu zaman kullanan bile bunun farkında olmayabilir. (virüs vb.sebeplerle)

Gönderildi : 11/07/2012 15:29

Paylaş: