Forum

NTP ayarları

Bildirimler
Hepsini Temizle

NTP ayarları

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
771 Görüntüleme
(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Arkadaşlar bir NTP yapısı kurmam gerekiyor. Durum şöyle,

Yurtdışında bir NTP server var ve benim elimdeki HP 5308XL marka L3 switchi, bu yurtdışındaki serverdan NTP ayarlarını alması için konfigre ettim. Sorunsuz bir şekilde  zaman ayarlarını alıyor. Fakat istediğim şey, diğer kenar switchlerimde L3 switchden zaman ayarlarını alması. Bu konuda sıkıntı yaşıyorum. Kenar switchleride yurt dışındaki servera senkronize edersem problemsiz zaman ayarlarını alabiliyor. ama L3 switch ile senkronize edersem zaman ayarları gelmiyor. 

L3 switch, hem NTP client olmalı ki, yurtdışındaki serverdan ayarları alsın, hemde NTP server olmalı ki, kenar switchlere ayarları göndersin. Sanırım Cisco'nun bazı modellerinde bu oluyor. Fakat benim elimdeki HP 5308XL marka core switch ile oluyor mu bilemiyorum.  Yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 29/06/2012 15:03

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://ftp.hp.com/pub/networking/software/6400-5300-4200-3400-MgmtCfg-Oct2006-59906050.pdf

dokuman icerisinde sadece sntp client olarak ve timep protokolu anlatılmıs ntp server olarak çalışabildigine dair bir bilgi göremedim  .

Gönderildi : 29/06/2012 16:30

(@firatbilmis)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Prosedür gereği başka bir yapı kuramıyorum. Zaten eğer L3 swithden kenar switchlere zaman ayarlarını dağıtamazsam, kenar switchleride yurtdışındaki serverımıza yönlendireceğim.

Vasfi, Bende göremedim dökümanda NTP server özelliği ile ilgili bir başlık. 

Gönderildi : 29/06/2012 17:32

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Prosedür gereği başka bir yapı kuramıyorum. Zaten eğer L3 swithden kenar switchlere zaman ayarlarını dağıtamazsam, kenar switchleride yurtdışındaki serverımıza yönlendireceğim.

Vasfi, Bende göremedim dökümanda NTP server özelliği ile ilgili bir başlık. 

hocam en temizi core ve kenar switchlerin tamamini public bir ntp servere yonlendirmek

turkiyede ise tr.ntp.pool.org olabilir mesela  

Gönderildi : 29/06/2012 17:42

(@firatbilmis)
Reputable Member
Konu başlatıcı

bende öyle yapardım zaten. Ama yabancı bir şirket olduğu için bazı prosedürler var. yurtdışındaki lokasyonlarda Cisco L3 switchler üzerinde yapıyorlarmış. Ama HP de bu yok sanırım.

Gönderildi : 29/06/2012 17:47

Paylaş: