Forum

İnternet baglantısı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet baglantısı Ağır

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@aliakcan-2)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Selam iyi günler Arkadaşlar Benim internet cafem var 2 hat kullanıyorum her bir hattaım turk telekoma uzak oldugu için 4 megabit verilebiliyor fakat ben turk telekomla görüştüm hızımı 6 megabit yaptılar ve baglantı agırlıgı sorunu çözüyorum bazen fazla müşteri olmasa bile agır oluor svict olarak 48 portlu tenda 10/100 kullanıyorum modem olarakta airties 5452 modem kullanıyorum işletim sistemide windows 7 ultimate kullanıyorum ne yapmam lazım internetimin hızlı olması için yardımlarınız için şimdiden tşkler 

Gönderildi : 21/06/2012 20:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ADSL ile bu iş biraz zor. ADSL yerine Süperonline gibi firmaların Fiber internetleri var onları tercih ederseniz daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

ayrıca modem ve switch de çok iyi değil gibi görünüyor. onları da değiştirebilirsiniz. 

Gönderildi : 22/06/2012 11:56

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Selam iyi günler Arkadaşlar Benim internet cafem var 2 hat kullanıyorum her bir hattaım turk telekoma uzak oldugu için 4 megabit verilebiliyor fakat ben turk telekomla görüştüm hızımı 6 megabit yaptılar ve baglantı agırlıgı sorunu çözüyorum bazen fazla müşteri olmasa bile agır oluor svict olarak 48 portlu tenda 10/100 kullanıyorum modem olarakta airties 5452 modem kullanıyorum işletim sistemide windows 7 ultimate kullanıyorum ne yapmam lazım internetimin hızlı olması için yardımlarınız için şimdiden tşkler 

Mümin Hocam en iyisini önermiş ama gel görki Süper Online Fiber net aslında bildiğimiz ethernet hatta o taraflarda fiber yok yakınlarda varsa wifi ile filan taşıyorlar. Wifi il taşıdımı zaten ethernetin en büyük getirisi letancy süreleri dibe vuruyor kullananlarda pek memnun değiller gibi. Umarım yakında düzelir.

Telekomun hat veremediği bir yerde zaten başka bir firmanın hizmet vermesi çok zor o nedenle load balance cihazı kullanmalısınız. 4 hatta kadar bir load balance alıp 4 adet adsl kullanın eğer ger.ekten telekom 4 mbit download veriyorsa totalde 32 mbit bağlantı yapar.

Gönderildi : 23/06/2012 16:09

Paylaş: