Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ip Alamama

16 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
452 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar...

Gecenlerde bilgisayarin birisine format attim. Format attiktan sonra makinayi kullaniciya geri teslim ettigimde sistemdeki kullanici adini ve parolasini dogru girdigi halde kabul etmedigini gordum. Admin olarak girdim. ve makinanin ip alamadigini gordum. makinayi formatladiktan sonra benim kendi odamdaki switch den ip yi aliyor ve agi goruyor. ama kullaniciya goturdugum zaman ip almiyor. Dolayisi ile kullanici hic oturum acmadigi icin acamiyor. Oradaki switch den oldunu dusundum ama ona bagli diger makinalar sorunsuz calisiyor. kabloyu degistirdim calisan bir makinanin kablosunu taktim yine olmadi. en sonunda kendi odama getirdim ve kullanicin parolasini girerek actim ve yerine teslim ettim. kullanici artik acabiliyor. ama hala agi goremiyor. Driver yuklemelerinde hicbir sorun yok kartlari goruyor ama kullanici odasind agi gormuyor.

Bu konuda bana yardimci olabilecek birileri varsa cok memnun olurum

ilgileriniz icin simdiden tesekkur ederim.

Gönderildi : 28/07/2008 10:57

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Günaydın;

PC hiç mi ip almıyor yoksa 169 la başlayan bir ip alıyor mu?

Gönderildi : 28/07/2008 11:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhablar

Kullanicinin odasina goturdugum zaman hic almiyor ama benim odamda kendisi otomatik aliyor.

Gönderildi : 28/07/2008 11:39

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Peki yeni kurduğunuz PC yi sizin odanız dışında bir yerde yada kullanıcının odasında başka bir pc denediniz mi?

Gönderildi : 28/07/2008 11:46

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

Hayir denemedim. Ama kullanicinin odasinda baska bir makinede calismakta olan bir kabloyu cikartip taktim ama yine olmadi.

Gönderildi : 28/07/2008 12:04

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Elinizde test aleti yok mu? Kullanıcının oraya sinyal geliyor mu acaba? Aynı odada çalışan başkasıda mı var? Şayet öyle ise PC yi birde orda deneyin ve mümkünse kullanıcının masasına gelen hattı kontrol edin sinyal gelmiyor olabilir.

Gönderildi : 28/07/2008 12:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Evet odada baska calisalarda var. ama onlarda bir sorun yok. onlarda calisan bir kabloyu denedim yine olmadi.

Gönderildi : 28/07/2008 12:20

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Şimdi onlarda çalışan kablo derken duvardan PC ye giden ara kablodan mı bahsediyorsunuz. Yoksa switch ten gelen kablodan mı bahsediyorsunuz. BEN IP alınamayan masaya switch ten gelen kabloyu kontrol edin demek istedim.

Gönderildi : 28/07/2008 12:28

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bende sizin dediginizi denedim zaten direk duvardan geleni almadim.

Gönderildi : 28/07/2008 12:31

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Şimdi 1 dk. galiba anlaşamadık yada ben anlayamadım.

1. Kullanıcının oturduğu masada IP adresi 0.0.0.0 doğru mu?
  2. Aynı odada çalışan  başka kullanıcıda bir problem yok doğru mu?
  3. Siz problemi olmayan kullanıcının ara kablosunu (yani direct Switch ten geleni değilde sizin tarafınızdan Switch ten gelen ile pc yi bağlamak için hazırlanmış olan kablo) alarak ip alınamayan masada denediniz doğru mu?
  4. IP alınamayan PC yi başka yerde denediniz problem yok doğru mu?

Peki IP alınamayan masaya Switch ten direct gelen kabloyu test ettiniz mi?

Gönderildi : 28/07/2008 12:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Şimdi 1 dk. galiba anlaşamadık yada ben anlayamadım.

1. Kullanıcının oturduğu masada IP adresi 0.0.0.0 doğru mu?

2. Aynı odada çalışan  başka kullanıcıda bir problem yok doğru mu?

3. Siz problemi olmayan kullanıcının ara kablosunu (yani direct Switch ten geleni değilde sizin tarafınızdan Switch ten gelen ile pc yi bağlamak için hazırlanmış olan kablo) alarak ip alınamayan masada denediniz doğru mu?

4. IP alınamayan PC yi başka yerde denediniz problem yok doğru mu?

Peki IP alınamayan masaya Switch ten direct gelen kabloyu test ettiniz mi?

hayir direk switch den geleni taktim yani kullanicinin odasinda zaten bir tane switch var ondan baska yok. Bende onu Taktim. Ip almayinca Kendi odamda almis oldugunu bildigim icin getirdim kendi odamdaki switch e bagladim ip yi aldi. ama tekrar kullanicinin odasina gidip oradaki switch den gelen kabloyu takdigimda ip almadi. ve hala da almiyor.

Gönderildi : 28/07/2008 12:42

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Benim anlayabildiğim kadarı ile problem switch ten kaynaklanıyor yani ya switch te bir problem var yada switch ten kullanıcıya giden kabloda bir problem var. O swithten başka kullanıcılarada kablo gidiyor ve onlar çalışıyorsa ip alamayan kullanıcıya giden kabloyu değiştir yada switchin başka portunu kullanlan. Biraz standart olacak ama switchin elektiriğini kes 1 dk kadar bekledikten sonra elektiriği tekrar ver bakalım ne yapacak.

Gönderildi : 28/07/2008 12:50

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Baska Kablo ve baska port seceneklerini denedim ama elektrigi kesmeyi denemedim birde onu deneyeyim bakalim sonuc ne olacak.

Gönderildi : 28/07/2008 12:52

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Sonuç nedir?

Gönderildi : 28/07/2008 13:33

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhabalar

Switch in fisini cektim taktim calisti 

Tesekkurler Sonuc Basarili. Simdi Buldu agi