Forum

ıp almamış ama ag b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ıp almamış ama ag bağlantılarında var

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@yusufyardim)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

okuyan her arkadaşa  teşekürler

ev de iki bilgisayarım 1 siwich ve modem aracılıgı ile birbirine bağlı . pc ve  pc 2 . ikiside sabit ıp li  100 ve  102 . bunlardan  pc ekranlı ve hep kullandığım bir makina . pc 2 ise ekrankartı ve ekran bulunmayan bir kasa , sadece iş istasyonu olarak kullanıyorum

uzak masa üstü bağlantısı esnasında , uzaktaki makinada çalıştırdığım backborner manager (3dmax plugini) adındaki bir  programı kitlendi ve bağlantıyıda dondurdu  .  bende ma gibi uzaktaki bilgisayarı kapattım . tekrar açtığımda  uzak masa üstü baglantısını yapamadım ve merak edip ağa girdiğimde pc 2 nin ağ baglantılarında göründügünü farkettim

modem arayüzüne girip baktığımda  ise   pc 2 nin istemci listesinde olmadığını gördüm yani ıp almamış

acaba botable bir usp surucusu hazırlayıp , otomatik bir şekilde scandisk - sfc  veya chkdisk gibi komutları çalıştırsam düzelirmi

ve bu imkanlı bir şeymi 

Gönderildi : 02/05/2012 02:40

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

okuyan her arkadaşa  teşekürler

ev de iki bilgisayarım 1 siwich ve modem aracılıgı ile birbirine bağlı . pc ve  pc 2 . ikiside sabit ıp li  100 ve  102 . bunlardan  pc ekranlı ve hep kullandığım bir makina . pc 2 ise ekrankartı ve ekran bulunmayan bir kasa , sadece iş istasyonu olarak kullanıyorum

uzak masa üstü bağlantısı esnasında , uzaktaki makinada çalıştırdığım backborner manager (3dmax plugini) adındaki bir  programı kitlendi ve bağlantıyıda dondurdu  .  bende ma gibi uzaktaki bilgisayarı kapattım . tekrar açtığımda  uzak masa üstü baglantısını yapamadım ve merak edip ağa girdiğimde pc 2 nin ağ baglantılarında göründügünü farkettim

modem arayüzüne girip baktığımda  ise   pc 2 nin istemci listesinde olmadığını gördüm yani ıp almamış

acaba botable bir usp surucusu hazırlayıp , otomatik bir şekilde scandisk - sfc  veya chkdisk gibi komutları çalıştırsam düzelirmi

ve bu imkanlı bir şeymi 

Modem DHCP den IP alanları istemci listesinde gösteriyor olabilir. Cihazın ARP listesine bakın. Ayrıca kullandığınız sistem Windows ise repair modda başlıyor olabilir sadece normal modda başlat deseniz düzelebilir. Bir monitor ve kalavye takıp bakın derim daha kolay olur.

Gönderildi : 02/05/2012 03:33

(@yusufyardim)
Eminent Member
Konu başlatıcı

modem istemci listesinde yok

klavyem var slında ama ekranım ve ekran kartım yok 

kör birşekilde adımları hatırlıyarak klaye kısa yollarından yapıyorum 

ama repair modunda dgil çünki oturumu açabiliyorum ve cmd yide administrotor olarak açabiliyorum  

sorunum güvenlik duvarı veya eternet kartından zannediyorum gerçi eternet kartı brodcastları yolluyor  ve svicin üzerindende görünüyo  

pc makinasından ag bağlantılARINDADA PC 2 GÖRÜNÜYO  

kitlendiğinde kapatıp açmam sırasında güvenlikle ilgili bir şeylermi oldu acaba anlamadım

Gönderildi : 02/05/2012 05:20

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

modem istemci listesinde yok

klavyem var slında ama ekranım ve ekran kartım yok 

kör birşekilde adımları hatırlıyarak klaye kısa yollarından yapıyorum 

ama repair modunda dgil çünki oturumu açabiliyorum ve cmd yide administrotor olarak açabiliyorum  

sorunum güvenlik duvarı veya eternet kartından zannediyorum gerçi eternet kartı brodcastları yolluyor  ve svicin üzerindende görünüyo  

pc makinasından ag bağlantılARINDADA PC 2 GÖRÜNÜYO  

kitlendiğinde kapatıp açmam sırasında güvenlikle ilgili bir şeylermi oldu acaba anlamadım

Bu şekilde bir şey olacağını sanmıyorum, ethernet tarafında bir şey olabilir. Kendi ARP tablonuza baktınız mı modem göstermese de sizin bilgisayarınızın ARP tablosunda görünebilir.

Gönderildi : 02/05/2012 12:09

(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member

Selam,

PC lerdeki ip adreslerinin sabit olduğunu belirtmişsiniz. Eğer pc düzgün açılsa sabit ip adresinide alacaktır(yanlış mı düşünüyorum.)

Açılışta hangi noktalarda takıldığı konusunda da birçok noktada kalmış olabilir(diski görmez, floppy f1 hataları, repair mod vb. aklıma ilk gelenler). Ekran kartı olmadan zor gibi duruyor.

Gönderildi : 03/05/2012 00:04

(@yusufyardim)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam çok haklısın

ekrankartını almadım pintiligimden şimdi yana yana arıyorum

ama körde olsam , klavye kısa yolları ve hoperlor sayesinde windowsu açtığımı biliyorum 

hatta chkdisk bile yaptım

tek çare iş yerine rica edip formatı çakmak

Gönderildi : 03/05/2012 23:17

Paylaş: