Forum

Bir Client ta inter...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir Client ta internet yavaşlığı

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@akinbeslan)
Gönderiler: 605
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Kablosuz internet olan bir ortamda laptop kullanicilarindan bir tanesi sayfalari cok gec aciyorum internetim çok yavas diye sikayet ediyor.Yanindaki laptop a baktigimda normal bir sekilde sayfalari acabiliyor,ikiside kablosuz baglaniyor ayni sekilde.Sorun ne olabilir,diger laptop neden yavas ?

Gönderildi : 24/07/2008 13:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  ,

söz konusu  laptop pc de  Internet Explorer  versiyon güncellemesi yapabiliriniz

ek olarak  virüs  spy  vb  yazılım taraması  yapmanızı öneririm

Gönderildi : 24/07/2008 13:17

(@akinbeslan)
Gönderiler: 605
Prominent Member
Konu başlatıcı

hocam aslinda dediklerinizi yapmistim yani laptop temiz,wireless kartinda bir sorun olabilirmi ?

Gönderildi : 24/07/2008 13:21

(@ahmetkucuk)
Gönderiler: 93
Estimable Member

Merhaba,

Bilgisayarınızı ağ desteğiyle güvenli kipte başlatıp deneyebilir misiniz? Eğer sorun bu şekilde çözülürse, normalde interneti kullanan bir uygulama war demektir. Ayrıca wireless kartında sorun olsa hiç bağlanmazdı diye düşünüyorum, yada diğer bilgisayarlardan birininki ile bağlanın onu da bu şekilde anlarsınız.

Gönderildi : 24/07/2008 13:47

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

laptop  ın wireless medyası internal mı  ?  eğer öyleyse external  bir  wireless card  takarak driverını kurarak onunla bağlanmayı denemenizi öneririm

external ise aşağıdaki cevp mantıklı  ama öncelikle  performance monitör ü gözlemleyin  cpu kaç memory  kaç ??

Gönderildi : 24/07/2008 14:05

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Eğer network üzerinde sadece tek kullanıcı da bu sorun varsa o zaman laptop da problem var demektir. Bir tane network traffic aracı ile ne kadar bandwidth yiyor o makine kontrol edin derim.. Böyle bir aracınız yoksa o zaman task mananager dan yada performans manager dan bakabilirsiniz.

Kolay gele 

Gönderildi : 24/07/2008 15:36

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Eğer bir yazılımdan şüpheleniyorsak, TCP View aracını kullanarak, hangi yazılımların bağlantı açtığını görebiliriz.

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897437.aspx

Gönderildi : 24/07/2008 15:41

Paylaş: