Forum

Linksys WAG320N kab...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Linksys WAG320N kablosuz bağlantı kopma

15 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,002 Görüntüleme
(@GultekinAydinay)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

kablosuz bağlantım ara ara kopuyor. modemden bir switchle 4 port dagıım yapıyorum. o bölümde problem yok. kablosuz da nete girmediğim bi müddet sonra bağlantım kopuyor veya bi bakmışım ki gene kopmuş. şifre girip denememe rağmen bağlantı sağlanamıyor. ya modemi kapa/ac yapıyoroum( cogu kez) ya da kendi bilgisayarımdaki linksys wusb600n adapter tak cıkar yapmak zorunda kalıyorum.  

Gönderildi : 04/04/2012 13:20

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

kablosuz bağlantım ara ara kopuyor. modemden bir switchle 4 port dagıım yapıyorum. o bölümde problem yok. kablosuz da nete girmediğim bi müddet sonra bağlantım kopuyor veya bi bakmışım ki gene kopmuş. şifre girip denememe rağmen bağlantı sağlanamıyor. ya modemi kapa/ac yapıyoroum( cogu kez) ya da kendi bilgisayarımdaki linksys wusb600n adapter tak cıkar yapmak zorunda kalıyorum.  

Hocam kusura bakmayın neyetim markayı kötülemek değil ama, ne kadar para o kadar köfte diye bir olayda gerçekten var.

Gönderildi : 04/04/2012 19:15

(@GultekinAydinay)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Benim durumum için cisco WAG320N sanırım yeterli Ertan bey. fakat ayar var mı bilemiyorum. çünkü 4 port ve kablosuz tek kişi bağlanıyor. kobloluda herhangi bir probem yok. ama kablosuzda bağlantı kopuyor... bu tip sorunla(ara ara kablosuz bağlantı kopması) karşılaşan var mı acaba veya neden kaynaklandığğı konusunda fikri olan?

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 05/04/2012 14:02

(@ertanerbek)
Famed Member

Hocam anten takın, varsa green modu aktif edin mümkünse 3-9-11 kanallarından birisini kullanın. ACK time desteği sağlıyorsa ACK time değerlerini büyütün.

Gönderildi : 05/04/2012 14:44

(@GultekinAydinay)
Eminent Member
Konu başlatıcı

wireless ayarlarında 11-2,462Ghz zaten işaretli.

fakat ACK time ve  green mod e yok gibi... firmware güncellemesi baktım o da yeni. başka bir time ayarı var mı?

Teşekkürler.

Gönderildi : 05/04/2012 18:41

(@ertanerbek)
Famed Member

wireless ayarlarında 11-2,462Ghz zaten işaretli.

fakat ACK time ve  green mod e yok gibi... firmware güncellemesi baktım o da yeni. başka bir time ayarı var mı?

Teşekkürler.

Hocam o zaman anten lazım.

Gönderildi : 05/04/2012 19:43

(@GultekinAydinay)
Eminent Member
Konu başlatıcı

aklımda o var fakat sistem odası hemen yanımda:) camekanlı bölmede. yani bi çift cam uzaklıkta 🙂  ... ne tür anten takabilirim. model no vb var mı bunlarda?

Gönderildi : 05/04/2012 19:50

(@Anonim)
Gönderiler: 0

önce farklı usb portlarla deneyin.

usb güç sorunu yaşıyorsanız problem olabilir.

farklı bir adaptörle deneyin. veya bilgisayarlada teyit etmekte fayda var.

Gönderildi : 05/04/2012 19:52

(@GultekinAydinay)
Eminent Member
Konu başlatıcı

farklı pc ve notebookda denedim; ve farklı usb de sonuç aynı, yine kopma var. ayrıca harici anten bağlanamıyormuş bu cihaza. sanırım genel bi problem. bi çok sitede yazılanlara göre  aynı durumla karşılaşılmış.

Gönderildi : 05/04/2012 20:08

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Aynı odadan yayın yapan başka kablosuz cihaz var mı?

İlk attığınız mesaja istinaden cihaz kısaca bozuk değilse kablosuz yayını etkileyen bir durum var mutlaka. Manyetik alanlar gibi. IT odaları, kabin içleri yani metal bölmelere yerleştirilen cihazların sinyal dengesinde anormallikler görülebilir. Şifreleme kullanıyorsanız WPA/2 şifresiz yayın test etmenizi tavsiye ederim. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/04/2012 11:49

(@GultekinAydinay)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evt sistem odasında. kabin içinde bulunmakta ve malum serverler,storage,metroethernet vb. ama başka kablosuz bir cihazımız yok.

Gönderildi : 06/04/2012 15:14

(@irfangenc)
Gönderiler: 1
New Member

Merhabalar,

Benim durumum için cisco WAG320N sanırım yeterli Ertan bey. fakat ayar var mı bilemiyorum. çünkü 4 port ve kablosuz tek kişi bağlanıyor. kobloluda herhangi bir probem yok. ama kablosuzda bağlantı kopuyor... bu tip sorunla(ara ara kablosuz bağlantı kopması) karşılaşan var mı acaba veya neden kaynaklandığğı konusunda fikri olan?

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba Gültekin Bey,

Sorun bilgisayarınızın kablosuz ağ bağdaştırıcısından kaynaklanıyor olabilir. Bende de aynı sorun vardı. Kablosuz Ağ Bağdaştırıcısının güncel sürücülerini üreticisinin web sitesinden indirdim ve kurulumunu sağladım. Bilgisayarımda bulunan AntiVirüs programını devre dışı bıraktım ve ESET FREE Online Virus Scan sitesi aracılığı ile virüs taraması yaptım. Birkaç dosya virüslü çıktı. Kesilmelere etkileri varmıydı bilmiyorum ama sonuç olarak yaklaşık iki saattir hiç kopma yaşanmadı.  Bir denemenizde fayda var.

Gönderildi : 12/04/2012 20:35

(@GultekinAydinay)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aygıt yöneticisinden o şekilde denemiştim. sürücüyü kaldırıp tekrar yükledim. fakat aynı. bazen 1-2 saat hiç kopmuyor. bazen 3 dk sürmüyor...

Teşekkürler. 

Gönderildi : 13/04/2012 12:52

(@SeyfiDuyan)
Gönderiler: 3
Active Member

Cihaz üzerindeki 4 port kullanımda + 1 kablosuz kullanıcı, yani toplam 5 kişi kullanıyor, doğru mu?

Port'a girenleri çıkarın ve kablosuz kullanıcının kopup kopmadığına bakın. Kopmuyorsa muhtemelen güç sorunu var, bu modemlerin yanında dandik adaptör veriyorlar, üzerindeki spec'lere bakıp iyi kalite regüleli bir adaptör alın.

Gönderildi : 17/04/2012 18:12

(@FatihSutcu)
Gönderiler: 3
Active Member

Maalesef arkadaşlar aynı kopma sorunu bende de var. Ben bu cihazı iş yerimde kullanıyorum. Kendim bilgisayarcıyım. Modeme ne yaptıysam hiç bir şekilde sorunu çözemedim. Son firemware olmasına rağmen üstüne tekrardan yazdım. Defalarca Linksys Türkiye destek hattı ile görüştüm kendim ayarları değiştirdim destek hattı farklı farklı ayarlar yaptırdı ama nafile sonuç değişmedi. Benim iş yerim 20-25 mt kare bir yer. Gigabit network bağlantısından dolayı bu modemi tercih etmiştim çok yüklüde para verdim ama boşuna vermişiz. Benim sorunumda çok sık kopma meydana gelmiyor fakat 3-4-5 günde aralıklarla wireless bağlantısı kayboluyor. Ne SSID isim gözüküyor nede bulabiliyorum. Fakat kablolu bağlanan diğer pc de sorun yok. Ayrıca ben bu cihazın WAG120N,WAG160N ve WAG360n cihazlarından çok sattım. Hemen hemen hepsinde bu şekilde kopma sorunu var ve bir çok müşterimin modemini kendim değiştirmek zorunda kaldım. Çözüm bulabilen olursa beni de bilgilendirirlerse sevinirim. Herkese iyi günler diliyorum.

Gönderildi : 19/06/2013 21:17

Paylaş: