Forum

Domain Yönlend...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Yönlendirmede Sorun

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
456 Görüntüleme
(@KerimAcar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bir Adet Web Sitemiz var.(1 Domain+ 1 Hosting)

daha sonra 5 adet domain daha satın aldık

satın aldiğimiz domainleri Maskeli yönlendirme yaptık ilk adliğimizi domaine, Yeni aldiğimiz Domainlere girmek istediğimiz zaman ilk domaine yönlendiriyor ve düzgün çalışıyor.. r

Ama Bu seferde Şöyle Bir sorun ortaya çıkıyor

www.domain1.com/birisim.html   <<---------    ÇALIŞIYOR  (ESAS SİTE)

www.domain2.com/birisim.html   <<***********   ÇALIŞMIOYOR  (SAYFA BULUNAMADI HATASI) 

Bu sorununu nasıl çözebilirim.  Sonradan aldığım domainler farklı bir bir firmadan. Hosting Farklı bir firmadan 

Gönderildi : 31/03/2012 21:01

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Konuyu biraz daha açabilirmisiniz; 1 domain ve 1 hosting satın almışsanız bunun üzerinde 1 domain barındırabilirsiniz, fakat hosting firmanızdan bayi baketi almışsanız o zaman birden fazla site barındırabilirsiniz. eğer anladığım buysa; Domain2.com  için bir DNS kaydı yönlendirmesi yapmanız gerekmektedir. Hosting hizmeti aldığınız firmanın paneline girerek DNS adreslerini kontrol ediniz.

Gönderildi : 01/04/2012 03:36

(@KerimAcar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Konuyu biraz daha açabilirmisiniz; 1 domain ve 1 hosting satın almışsanız bunun üzerinde 1 domain barındırabilirsiniz, fakat hosting firmanızdan bayi baketi almışsanız o zaman birden fazla site barındırabilirsiniz. eğer anladığım buysa; Domain2.com  için bir DNS kaydı yönlendirmesi yapmanız gerekmektedir. Hosting hizmeti aldığınız firmanın paneline girerek DNS adreslerini kontrol ediniz.

kahtadiyalog.com  <<<<< ---------------    Ana Site   , Domaini yazınca Direk Sayfa Açılıyor
Kahtadiyaloggazetesi.com  <<<<---------  2. Domain    Bu Şekilde de Sayfayı açıyor Sıkıntı Yok.(Maskeli Yönlendirme)

http://kahtadiyalog.com/default.asp    Yazınca Sayfayı Açıyor

http://kahtadiyaloggazetesi.com/default.asp   Sayfayı Açmamakta(2.Domain)

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Hatasını veriyor

Domain ve Hoısting Firmalarında Ne tür işlem Yapmam Lazım. DNS kayıtlarını nasıl ayarlamam gerekiyor

Domain Reklam olarak algılanmaz umarım

Gönderildi : 02/04/2012 02:16

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

kahtadiyalog.com [85.25.95.202]

kahtadiyaloggazetesi.com [67.215.66.132]

fiziksel olarak yönlendirilmiş, sizin şuan 1. olarak firewalldan gelen tüm istekleri web serveriniz nerde ise ona yönlendirme yapmanız gerekiyor 80 portuna gelen tüm istekleri ilgili servera 2. olarak ta DNS üzerinde domain adına ilişkin www kaydı oluşturmanız gerekiyor. 3. olarak da IIS üzerinde 2. siteyi tanımlayıp ve sonrasında yine IIS üzerinde her iki domain adı için de header girmeniz gerekmektedir. çünkü dışarıdan gelen 80 istekleri aynı sunucuya yönlendiğinde hangi adresi açmaya çalıştığını bilemez bu yüzden bi header girmelisiniz ya da 2. bir ethernet kartı takarak hangi siteye hangi ip den erişilecek onu ayarlamanız gerekiyor.

Gönderildi : 03/04/2012 03:06

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

maskeleme dediğiniz işlem nasıl yapılıyor bilmiyorum ama iis uzerinde site ismi icerisine erisilmesini istediginiz tum dns isimlerini 80 portu icin girerseniz istediginizi yapabilirsiniz (Host Name kısmına girilecek domain1.com domain2.com olarak )

Gönderildi : 03/04/2012 11:42

(@KerimAcar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Server benim elimde değil bahsettiğiniz işlemler için serverin elimde olması gerekiyor yine de bahsettiğiniz bilgilerden mantığını biraz daha iyi kavradım

Hosting Firması Plesk Panel Kullaniyor, Onunda bugün yapması gerekiyor nasıl yapılacak bilmiyorum, işlem bitince dönüş yaparım

Herşey için Tşk. Ler

Gönderildi : 04/04/2012 17:08

(@KerimAcar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Server benim elimde değil bahsettiğiniz işlemler için serverin elimde olması gerekiyor yine de bahsettiğiniz bilgilerden mantığını biraz daha iyi kavradım

Hosting Firması Plesk Panel Kullaniyor, Onunda bugün yapması gerekiyor nasıl yapılacak bilmiyorum, işlem bitince dönüş yaparım

Herşey için Tşk. Ler

Gönderildi : 04/04/2012 17:09

Paylaş: