Forum

wireless stabil ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wireless stabil çalışmıyor

17 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
505 Görüntüleme
(@servettarhan)
Gönderiler: 195
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba bir müşterimde wireless ağı kurduk sorun yok gibi çalışıyordu bir zaman sonra bağlanamama düşük hız gibi sorunlar meydana geldi ve ben de modemden kanalları 6,11 vs gibi değiştirerek sorun çözülüyor... müşterimin bulunduğu yerde baz istasyonları var onun için olduğunu düşünüyorum 

Gönderildi : 14/03/2012 11:53

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Baz istasyonu ciddi şekilde engeller. Ayrıca üretici firma ile görüşün derim. Önerileri olacaktır.

Gönderildi : 14/03/2012 12:08

(@servettarhan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

peki zaten görüşüyorum ama onlar net bir şey söyleyemiyor tecrübelerinizden yararlana bilirmiyim

Gönderildi : 14/03/2012 13:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Bu işlem için kaliteli access pointler kullanmalısınız. Sıradan access pointler belli bir trafiğe gelince resetlemeden yola gelmiyor.Ayrıca ortamda metal yoğunluğu önemli bir faktör.Bu ne kadar  bir alanı kapsayacak bir ağ olacak ortamdaki fiziki durum nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/03/2012 16:03

(@servettarhan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Access point olarak ruckus marka kullanıyorum yurtta kullanılıyor yan tarafında itfaiye var ondan kaynaklanıyor diye düşünüyorum 

Gönderildi : 14/03/2012 21:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Biraz daha kaliteli bir ürün deneme imkanınız olursa bu tarz sorunlarda ancak test ederek aşma imkanınız olur.Ortamda metal yoğunluğu yüksek ise sinyal çok zayıflar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/03/2012 00:22

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Vigor Ap800 yeni bir ürün. Ben 5 katlı firmamızda kullanıyorum. Oldukça başarılı. Bütçeniz varsa değerlendirin derim.

Gönderildi : 15/03/2012 12:12

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Engenius ya da Hp msm modellerini kullanabilirsiniz. Bunlarda outdoor ve sağlma bir yapı üzerindedir.

Gönderildi : 16/03/2012 19:19

(@m.eminarslantay)
Gönderiler: 152
Estimable Member

Ruckus Zaten wiriless alanında güzel bir marka. çevredeki baz istasyonları dediğin seylerin kullandığı frekans aralıkları dedicatedir senin sistemini aşırı bir derecede etkiliyeceğini düşünmüyorum çünkü kullandığınız frekans aralıkları farklı  senin cihazları koydugun yer baz istasyonlarındaki radyolinklerin yönünde ise basar konumunu değiştirmeni tavsiye ederim

Gönderildi : 19/03/2012 16:27

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Ruckus Zaten wiriless alanında güzel bir marka. çevredeki baz istasyonları dediğin seylerin kullandığı frekans aralıkları dedicatedir senin sistemini aşırı bir derecede etkiliyeceğini düşünmüyorum çünkü kullandığınız frekans aralıkları farklı  senin cihazları koydugun yer baz istasyonlarındaki radyolinklerin yönünde ise basar konumunu değiştirmeni tavsiye ederim

Daha yüksek bir güç ile yayın yapıyorlar etkileyen kısmı kanal çakışması değil, bir sinyalin diğer bir sinyali bastırması. Konuşma esnasında yüksek ses ile diğer konuşmacının sesini bastırmakla aynı olay.

Gönderildi : 21/03/2012 13:10

(@m.eminarslantay)
Estimable Member

Daha yüksek bir güç ile yayın yapıyorlar etkileyen kısmı kanal çakışması değil, bir sinyalin diğer bir sinyali bastırması. Konuşma esnasında yüksek ses ile diğer konuşmacının sesini bastırmakla aynı olay.

Merhaba hocam dediğiniz olay gidip radyolinki direk kesen bi noktaya koyduğunuzda olur birebir dibine cihazı baglamadıgı sürece hiçbir problem teskil etmez yukarısında veya işte etrafında istasyon var diye wiriless de  bi problem olmaz varsa bi hata conf da veya düşük bi ihitmal cihaz arızalı  olabilir.

Gönderildi : 01/04/2012 21:41

(@ertanerbek)
Famed Member

Merhaba hocam dediğiniz olay gidip radyolinki direk kesen bi noktaya koyduğunuzda olur birebir dibine cihazı baglamadıgı sürece hiçbir problem teskil etmez yukarısında veya işte etrafında istasyon var diye wiriless de  bi problem olmaz varsa bi hata conf da veya düşük bi ihitmal cihaz arızalı  olabilir.

Hocam bizim denemelerde aynı frekansta farklı kanalda, ya da farklı frekans ve kanalda yayın yapan cihazlar birbirlerini bastırıyor. Teorisini oturup araştırıp tartışmak lazı ama gerçekte durum bu. Wfi sintali yüksek oranda görülse dahi bağlantıda sorunlar yaşanıyor.

Gönderildi : 01/04/2012 22:49

(@m.eminarslantay)
Estimable Member

Hocam bizim denemelerde aynı frekansta farklı kanalda, ya da farklı frekans ve kanalda yayın yapan cihazlar birbirlerini bastırıyor. Teorisini oturup araştırıp tartışmak lazı ama gerçekte durum bu. Wfi sintali yüksek oranda görülse dahi bağlantıda sorunlar yaşanıyor.

Hocam size hız testi sonucu göstereyim en iyisi hemen üstündede  bağladıgım cihazdan 10 kat güçlü bi radiolink var cevresinde diğer operatörlerin radiolinkleri var

Ruckus spped test   

Gönderildi : 01/04/2012 23:03

(@ertanerbek)
Famed Member

Hocam bu kullandığınız 100 Miliwatlık 2.4 GHZ bir Wifi AP midir yoksa Wimax ya da daha yüksek letancy sürelerine sahip başka bir cihazmıdır.

Gönderildi : 04/04/2012 21:25

(@m.eminarslantay)
Estimable Member

Hocam bu kullandığınız 100 Miliwatlık 2.4 GHZ bir Wifi AP midir yoksa Wimax ya da daha yüksek letancy sürelerine sahip başka bir cihazmıdır.

Merhaba Ertan Hocam bu üründe ruckus ailesinden   802.11n(5Ghz)  mantık olarak aynı diğerleri ile

Gönderildi : 05/04/2012 19:31

(@ertanerbek)
Famed Member

Merhaba Ertan Hocam bu üründe ruckus ailesinden   802.11n(5Ghz)  mantık olarak aynı diğerleri ile

Hocam 802.11n için biraz düşük bir değer değilmi ? draft değil sonuçta 5 Ghz N bu cihaz. Ayrıca Rucus iyi bir marka 3-5 Km kadar bu değerden daha iyisini verebilir gibime geliyor. Bence azda olsa bastırmış gibi.

Gönderildi : 05/04/2012 19:41

(@m.eminarslantay)
Estimable Member

Hocam 802.11n için biraz düşük bir değer değilmi ? draft değil sonuçta 5 Ghz N bu cihaz. Ayrıca Rucus iyi bir marka 3-5 Km kadar bu değerden daha iyisini verebilir gibime geliyor. Bence azda olsa bastırmış gibi.

Hocam  Karşıdaki cihazın lokasyonu biraz ters 🙂  pdf inde yazan up to 190 mbs 1.5 km şu bir gercekki pdf yazanlarınçogu maksimum degerler en iyi koşullar altında  

Normal
0

21

false
false
false

TR
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normal Tablo";