Forum

Switch Önerisi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Switch Önerisi

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
533 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar

1 server 20 clientlık bir yapıda clientların birinde problem olduğunda tüm network etkileniyor. Bunu bulmak zaman kaybı ve bu süreçte bütün networkün etkilenmesini engellemek için sorunlu client makineyi boleke edip diğer makinelere sorunu yansıtmayacak bir switch kullanmak istiyorum.

Önerileriniz bekliyorum.

Görüşmek üzere. 

Gönderildi : 09/03/2012 02:06

(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member

Merhaba, Sorununuz sadece o makinadan veya her zaman başka bir makinadan  mı çıkıyor, her zaman farklı bir makine ise eğer o zaman başka bir sorun var demektir. Böyle bir yapıda HP Sw alablirsiniz Gb Portlu netwrok Cihaz olarak ne var belirtmemişsiniz ama 24 Portlu bir HP Sw işinize görecektir. 

Network Sorunu ile ilgili olarak tam olarak ne olduğunda sorun oluyor Ortamda bir LOOP oluyor ise belirtmiş olduğum SW'de STP özelliği sayesinde sadece o portu ucundaki makineler etkilenmiş olacak sisteminiz kesinti olmadan devam edecektir.

kolay gelsin

Gönderildi : 09/03/2012 02:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

öncellikle teşekkür ederim hp sw derken bir model olarak belirtirseniz çok sevinirim.

Gönderildi : 09/03/2012 02:30

(@mehmet.demir52)
Reputable Member

Merhaba, benim önerim sizin sistemize uygun olarak  2810-24G (J9021A) 24 Port Switch 

önerim yeterli olacaktır ve aynı zamanda yönetilebilir.

http://h17007.www1.hp.com/tw/en/products/switches/selector/index.aspx  

yukarıdaki link size daha yardımcı olaraktır

Kolay gelsin 

Gönderildi : 09/03/2012 03:30

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkürler

Gönderildi : 09/03/2012 03:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Arkadaşlar, 10 Mart gecesi sunucu değişikliği olduğu için bu göndermiş olduğunuz mesaj yeni sunucuya değil sizlerin cache inde bulunan ÇözümPark' ın eski sunucusuna gitmiştir. Lütfen cache temizeyip bu soruyu bir kez daha sorunuz - cevaplayınız

Eski ip adresi 188.132.200.4

Yeni ip adresi 188.132.200.15

......

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/03/2012 05:59

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Bende Cisco 2960G tavsiye ederim.

http://www.cisco.com/en/US/products/ps6406/index.html

HP de Cisco da kullandim hatta ikisini ayni anda test ettim. Kalite olarak cok buyuk farklari var. Tabii fiyat olarakta fark var ama tur cihazlari surekli degistirmiyoruz. Switch te cisco derim.

Gönderildi : 10/03/2012 14:56

(@mehmet.demir52)
Reputable Member

Evren hocam merhaba, Fark olarak arda kalan tek sorun Cisco Pahalı olması ve bundan ödün vermiyor olması yoksa performans olarak bende her ikisini aynı anda sistemlerde kullanıyorum Cisco Sorunsuz çalışıyor. 

Gönül ister ki öyle olsun ama Şirket maliyeti çıkınca ortay 😀

kolay gelsin 

Gönderildi : 10/03/2012 15:31

Paylaş: