Forum

İnternetin Kopması

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternetin Kopması

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@irfanozturk)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

bilgisayarda çift ethernet var kablolu ve birini local ağ için kullanıyoruz metric değerini 2 yaptık diğerini bilgisayarın internete çıkması için oda içindeki modeme taktık metric değerini 1 yaptık. local ağda da internet olduğu için ve karışmaması için bu metric değerlerini girmiştik o yüzden bu bilgiyi vermek istedim.ttnetle görüşüldü herhangi bir kopma sorunu yok değerler hiç düşmemiş, farklı bir bilgisayardan deniyoruz internet çalışıyor.

sıkıntımız;

bilgisayar interneti kullanırken hiç alakasız yere kopuyor. sayfalar bağlanılamadı diye hata vermiyor fakat açılmıyor da imleç dönüp duruyor. bu esnada locale bağlı ethernette internet erişimi yok yazıyor. yani metric 1 sıkıntı çıkardığında 2 yi kullanmıyor ve 1'den internete girmeye çalıştığı için browser sayfalar açılmıyor. belli bir süre sonra ise bu sorun kendi kendine düzeliyor fakat tekrar bi süre sonra gene aynı sıkıntı baş gösteriyor.

yardımcı olursanız sevinirim. teşekkür ederim. 

Gönderildi : 05/03/2012 17:34

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Sadece ethernet veya kablosuz bağlanmayı denediniz mi?

Ayrıca virus olma ihtimalide söz konusu. Güncel updateleri geçip av ile tarama yapar mısınız.

Gönderildi : 05/03/2012 17:38

(@irfanozturk)
Active Member
Konu başlatıcı

Sadece ethernet veya kablosuz bağlanmayı denediniz mi?

Ayrıca virus olma ihtimalide söz konusu. Güncel updateleri geçip av ile tarama yapar mısınız.

sadece internetin olduğu ethernet aktif olunca uzun bir süre sorun çıkmadı daha sonra ben localdeki programları kullanabilmek için diğer etherneti aktifleştirdim ve bi süre sonra aynı sorun gene oldu. zaten internet erişimi yok diyor o locale bağlı ethernet halbuki var görmesi gerekiyor neti. ip alıyor paylaşım yapıyor server'a bağlanıyor fakat internet erişimi yok diyor. 

ayrıca bitdefender var güncel orjinal canavar gibi çalışıyor virüs yok bilgisayarda 🙂

Gönderildi : 05/03/2012 17:48

(@irfanozturk)
Active Member
Konu başlatıcı

aslında basit gibi görünen ama sorun çıkaracağını düşündüğüm başka bir terslik var. locale bağlı ethernet bütün ağı görüyor server'a bağlanıyor ama nete bağlanmıyor. sadece onu aktif diğerlerini pasif yaptığımda "internet erişimi yok" diyor. nerede terslik var diye baktım bütün ayarlarına görünen birşey yok.

Gönderildi : 05/03/2012 18:37

Paylaş: