Forum

İnternete bağlanamı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternete bağlanamıyorum

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
386 Görüntüleme
(@MertAkin)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ethernet kablosunda problem yok başka bi bilgisayarda denedim çalışıyor. Aygıt yöneticisinde PCI denetleyici yanında sarı ünlem işareti var Asus P7h55-M lx anakart chipset ve lan driverlarını indirip kurdum virüs tarayıcıyı iptal ettim driverları kuruyorum bilgisayarı resetliyorum fakat yine sarı ünlem görünüyor. Yerel ağ bağlantısından devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirdim bilgisayarı kapatıp açtım DNS'ler otomatik fakat bir türlü internete giremiyorum sebebi ne olabilir. Driverları neden kurmuyor olabilir. Anakrtın üreticisinin sitesinden işletim sistemine göre indirdim bi yanlışlık yok yani.Yardımcı olur musunuz?

Gönderildi : 24/02/2012 20:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,
Aygıt yöneticisinde baktığınızda burada aygıt düzgün yüklenmiş gözüküyormu? Windows işletim sisteminiz nedir? Makina modemden ip alıyormu ? Modemi pingleyebiliyor musunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/02/2012 01:31

(@MertAkin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aygıt yöneticisine baktığımda PCI Basic iletişim denetleyicisi karşısında sarı ünlem işareti var. Anakartın driverlarını kuruyorum (chipset ve lan driverlarını) fakat ünlem işareti gitmiyor. Bilgisayar IP alıyor fakat modemi pingleyemiyorum pinglediğimde zaman aşımına uğradı diyor. Kayıp %100. Ne yapabilirim???

Gönderildi : 25/02/2012 12:51

(@www-rizasahan-com)
_

İşletim sisteminiz nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/02/2012 18:43

(@MertAkin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows 7 x64

Gönderildi : 27/02/2012 16:37

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
http://www.asus.com.tr/Motherboards/Intel_Socket_1156/P7H55M_LX/#download  buradan indirip kurmayı dendiniz mi?

Gönderildi : 27/02/2012 17:43

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Buna benzer bir sorunu bende Hyperv-2008 üzerinde yaşadım. Asus malesef bu konuda çok başarılı değil sürücü desteği özellikle ethernet tarafında berbat durumda. Aynı model ethernet chipsetini kullanan başka bir board Windows 2008 r2 ile düzğün çalışırken Asus çalışmıyor çalışsa da sürekli paket kaybediyor.

Birde hiç sanmam ama bios üzerinde USB lerinizi kapatıp sürücüyü yeniden yüklemeyi dener misiniz aynı sistem aynı marka başka model bir cihazda iş görmüştü.

Gönderildi : 28/02/2012 03:32

(@ilkaybaydur)
Gönderiler: 53
Trusted Member

Aygıt yöneticisini açın driverini bulmak istediğiniz donanıma sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra ayrıntılar bölümünden aygıt kimliğini ctrl +c tuşu ile kopyalayıp   http://www.devid.info/tr  adresine girip arama bölümüne yapıştırıp arama yaptırın çıkan sürücüler içinden uygun olanı indirin

Gönderildi : 28/02/2012 05:34

(@MertAkin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Çok ilginç bilgisayarı bugün açınca düzeldi hiç bişey yapmadık hiç bişeyde anlamadım 🙂 sorun donanımsalmıdır acaba anlamadım???

Gönderildi : 28/02/2012 17:14

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Çok ilginç bilgisayarı bugün açınca düzeldi hiç bişey yapmadık hiç bişeyde anlamadım 🙂 sorun donanımsalmıdır acaba anlamadım???

Sorunun çözüldüğüne sevindik.  Donanımsal olma ihtimali her zaman var ama bu pek donanımsal değil gibi. Belki sürücüyü yükledikten sonra yeniden başlatmanız gerekiyordur başlatmadığınız için bu durum olmuştur.

Gönderildi : 28/02/2012 18:11

(@MertAkin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yok driverları bi kaç kere kurup bilgisayarı tekrar başlattık. 2 gün boyunca farklı şeyler denedim ama bi türlü olmadı 3. gün sabah açtığımızda herşey düzelmişti 🙂

Gönderildi : 29/02/2012 14:27

Paylaş: