Forum

Agdaki Yazıcı Sorun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Agdaki Yazıcı Sorunu

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@Rx3004)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar İşyerinde 6 bilgisayar var Yazıcı sekreterin Masasındaki Bilgisayara baglı idi Bilgisayar değişti yeni Bilgisayara Driveri YukLedim Sekreterin Masasından cıktı alabiliyorum Herşey guzel Printeri Paylaşıma açtim diger bilgisayarlara geçiyorum agdan yazıcıyı görüyor yazıcıyı ekliyor sözde daha sonra bir cıktı almaya kalktıgımda yazıcı takılı degil veya kapalı vs vs bu tarz bir sorun alıyorum butun bilgisayarlar internete baglı calisma grupları aynı bu sorun nedendir Hangi yoldan Çözebilirim??

Gönderildi : 17/07/2008 04:23

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

İlk aklıma gelen yazıcının paylaşım izinlerinde problem olabileceği. Kurulumu birde şu şekilde yapar mısınız? Kurmak istediğiniz PC de önceden kurulmuş olan yazıcıları kaldırın. My Network Place çift tıklayın- Entire Network - Microsoft Windows Network-Çalışma Grubu-Yazıcının Bağlı Olduğu PC bu sıralamayı çift tıklayarak açın. Yazıcının paylaştırılmış olarak ekranda gözükmesi gerekmektedir. Yazıcının üzerinede çift tıklayın ve bir süre bekleyin.Karşınıza yazıcının iş durumunu gösteren ekran gelecektir. Bu ekran sorunsuz geldi ise yazıcı PC ye kurulmuş demektir. 

Gönderildi : 17/07/2008 11:24

(@Rx3004)
Active Member
Konu başlatıcı

Selam;

İlk aklıma gelen yazıcının paylaşım izinlerinde problem olabileceği. Kurulumu birde şu şekilde yapar mısınız? Kurmak istediğiniz PC de önceden kurulmuş olan yazıcıları kaldırın. My Network Place çift tıklayın- Entire Network - Microsoft Windows Network-Çalışma Grubu-Yazıcının Bağlı Olduğu PC bu sıralamayı çift tıklayarak açın. Yazıcının paylaştırılmış olarak ekranda gözükmesi gerekmektedir. Yazıcının üzerinede çift tıklayın ve bir süre bekleyin.Karşınıza yazıcının iş durumunu gösteren ekran gelecektir. Bu ekran sorunsuz geldi ise yazıcı PC ye kurulmuş demektir. 

Evet Geliyor Ama Yinede Gonderim Yapılamıyor Driver yuklemelerinde Bir Sorun Cıkarmıyor Gonderim Konusunda Aygıt bulunamadı açık oldugundan falan emin olundiyor windows seçenekler sunuyor işte driveri yeniden yukleyin kabloları kontrol edin gibi gibi

İnan Dun Gece Uyuyamadım Bu Sorunu Halledemedigim İçin Gece 01:45 de online Destek aldım Gökhan Bey di sanırım Onun Verdigi Önerileri Deneyecegim Sizde Bu Sorunu Cıkarabilcek Faktorleri Ve İlaçlarını Anlatırsanız Cok Sevinirim İyi Çalışmalar

Gönderildi : 17/07/2008 13:13

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Gökhan Beyin dediklerini deneyin ve sonucu bizimle paylaşın.

Gönderildi : 17/07/2008 13:29

(@Rx3004)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet Arkadaşlar Gökhan Bey'in Sayesinde Sorun Çözüldü Kendisine Teşekkürler Beni Bu Vicdan azabından Yükten Kurtardıgı için

Sorunu Şöyle Hallediyoruz

Yazıcı Ve Fakslara Geliyoruz Boşlukta Sag tık Menüsünden Sunucu Özelliklerine Geliyoruz Ordan Baglantı Noktalarına geliyoruz ve eski Baglantı Noktalarını Kaldırıyoruz Sonra Sürücüye Geliyor Yuklu Olan sürücüleri Kaldırıyoruz daha sonra Ağdaki Paylaşımdaki Printeri Tekrardan ekliyoruz  Sorun Çözülüyor cıktı Gonderebiliyorsunuz. Not: ( Baglantı Noktaları ve Sürücüleri Sildikten Sonra Yeniden Başlatın )

Gönderildi : 17/07/2008 14:27

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.Sorununuzun halledildiğine sevindim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 17/07/2008 14:29

(@ozgurbt)
Gönderiler: 127
Estimable Member

DENETİM MASASI \ YÖNETİM ARAÇLARI \ YEREL GÜVENLİK İLKESİ SEÇENEKLERİNDEN BİR ARAŞTIR BELKİ ORDAN BİR ÇÖZÜM BULABİLİRSİN...

Gönderildi : 21/08/2008 19:20

(@doganuzun)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Sorun çözülmüş ve geri bilidirim yapılmıştır özgür uzun.

Gönderildi : 25/08/2008 02:14

Paylaş: