Forum

İnternet kopma soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet kopma sorunu..

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
363 Görüntüleme
(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.. 

airties rt 210 modem im bulunmaktadır. sistemimizde günlük kopmalar mevcuttur cihaz bridge mode olarak juniper a gitmektedir. junper dan internet çıkışı veriliyor.. ve sürekli msn bağlantılarında kopmalar mevcut oluyor taa ki modemi açıp kapatınca cihaz kendini toparlıyor.. benim aklıma gelen sorun modem diye düşünüyorum bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim... 

Gönderildi : 06/02/2012 14:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,
Kopmanın farklı nedenleri olabilir.Bunları sırası ile denemeniz lazım. Öncelikle telekomla görüşerek sinyal seviyenizi test ettirin onlarda sorun yosa splitter değiştirerek devam edin.Bu şekildede netice alamazsanız bir modemi bridge duruma alarak modemi değiştirerek deneyin.Hattınız 8 mb ise 2 kmden fazla mesafe varsa telekom santrali arasında yine böyle sorunlar olabilir.Bu durumda hattınızı 4 mb hızına aldırararak deneyin.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/02/2012 15:33

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Adsl modemi bridge yerine ppp0e yaparak adsl çıkışına bir laptop bağlayarak dener misiniz? Sorun halen devam ediyor mu?

Gönderildi : 06/02/2012 15:37

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

sorun şu ki adsl modundayken alabilcek belirli bir vaktim yok sistem online olarak çalışmakta.. kullanıcıları aksatmak sıkıntı olur.. turk telekom ile görüştüğümde hattınız sağlam 8 mbit internet gelmekte hız testinde bir sıkıntı yok görünüyor dediler.. ama işde dediğim gibi sonuçta modem kaynaklı gibi geldi bana yada aşırı bir yükleme sonucunda download upload olaylarından bu olay kaynaklanabilir mi? 

Gönderildi : 06/02/2012 15:47

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

bende daha kaliteli bir modem var draytek onu deneyeceğim bakalım aklımdaki tek sorun modem kaldı açıkcası...

Gönderildi : 06/02/2012 15:50

Paylaş: