Forum

Firewall özell...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall özelliği yüksek adsl modem.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,359 Görüntüleme
(@alienli)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

Harici bir firewall cihazına ihtiyaç duymadan,küçük ağ yapılarında kullanılabilecek,

firewall özelliği yüksek olan adsl modemler varmı.

Gönderildi : 16/01/2012 00:58

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Firewall özelliğinden beklentileriniz önemlidir. Bunları listeli olarak yazarsanız bunlara uygun bir özelliği sahip ürün önerebiliriz. Bu şekilde çok açık kalmış bir cümle olmuş.

Örneğin draytek modemlerde , cisco linksys modemlerde, airteis modemlerinde firewall var ama birbirlerine görede farklılıkları mevcut. Siz kriterlerinizi belirleyin bir ürün önerilir mutlaka.

Gönderildi : 16/01/2012 01:05

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Harici bir firewall cihazına ihtiyaç duymadan,küçük ağ yapılarında kullanılabilecek,

firewall özelliği yüksek olan adsl modemler varmı.

Firewall : A noktasından B noktasına gidişleri kaynak, hedef yada servis bazında kesebilen cihazlar

SPI Firewall :  A noktasından B noktasına gidişleri kaynak, hedef yada servis bazında kontrol ederek paket içeriğinde istenmeyen uygulamaları kontrol edebilen uygulamalar.

UTM : Birleşmiş tehtip yönetimidir temelinde SPI Firewall yatar üstüne IDA, IPS, AI, AntiVirüs, Anti Spam gibi servisler eklenir. İdeal cihazlardır.

İlk ikisi DrayTekin tüm modellerince desteklenir sonuncusu DrayTek in PRO modellerince desteklenir. Yeni model cihazlarda Firewall sistemlerine QoS, User Ahuthantication, Load Balance Policy lerde eklenmiştir.

Gönderildi : 16/01/2012 01:39

(@alienli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Rafet bey;

Modemin arkasında 2008 server ve 15-25 kullanıcılık bir network olacak.

Buradaki amacım maliyetleri düşürebilmek.

Fortinet gibi gerçek firewall  cihazlarında kullanıcı tanımlı bir çok kısıtlama var.

Benim istediğim adsl modemlerde kullanıcı bazlı kısıtlama yapılabilirmi ( ip yada mac adresli).

Bu kısıtlamaların gelişmiş olanı varmı onu bilmiyorum.

Gönderildi : 16/01/2012 01:49

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Rafet bey;

Modemin arkasında 2008 server ve 15-25 kullanıcılık bir network olacak.

Buradaki amacım maliyetleri düşürebilmek.

Fortinet gibi gerçek firewall  cihazlarında kullanıcı tanımlı bir çok kısıtlama var.

Benim istediğim adsl modemlerde kullanıcı bazlı kısıtlama yapılabilirmi ( ip yada mac adresli).

Bu kısıtlamaların gelişmiş olanı varmı onu bilmiyorum.

DrayTek 2830 cihazı kullanıcı tanımlama sistemleri,

1. IP Adresi
2. MAC Adresi
3. Kullanıcı Adı

Gönderildi : 16/01/2012 02:03

(@alienli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ertan bey çok teşekkürler,

Bilgiler faydalı oldu.

Gönderildi : 16/01/2012 02:11