Forum

Uzak Modem Bağlantı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Modem Bağlantısı ile İp Kullanma

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,293 Görüntüleme
(@UMUTBAYGUT)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Büromuzda statik ip bağlantısı mevcut. Bilgisayarda Win7 kurulu.Adsl Bağlantısı var. Ben büromdaki ip adresini gittiğim heryerde kullanmak istiyorum. Bir nevi bilgisayarımı proxy server haline getirmek istiyorum. Bunun çözümü var mı?

Not: Bir başka sistem kullanmadan. Yani yine win 7 olacak bilgisayar. Dilenirse Xp haline getirilebilir.

Şimdiden Teşekkürler 🙂

Gönderildi : 13/01/2012 19:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Umut bey,

Windows 7 üzerinde proxy server özelliği olmadığı için bunu yapmanız mümkün değil.

Ancak gittiğiniz her yerden bu windows 7 bilgisayara rdp yaparak sürekli olarak oradan internete çıkmış olursunuz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/01/2012 23:47

(@UMUTBAYGUT)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Umut bey,

Windows 7 üzerinde proxy server özelliği olmadığı için bunu yapmanız mümkün değil.

Ancak gittiğiniz her yerden bu windows 7 bilgisayara rdp yaparak sürekli olarak oradan internete çıkmış olursunuz

İlginiz için Teşekkürler Hakan bey,

Dediğim gibi sistemi istenilirse xpye çevirebilirim. Xpde proxy server kurmak mümkün mü?

Bu arada rdp yi tam olarak bilmiyorum. Ama Proxy server olayı benim için daha iyi bu yönde çözüm bulabilirsek çok daha iyi olacak:)

Gönderildi : 14/01/2012 01:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Piyasada pek çok ücretli / ücretsiz proxy server yazılımı var, gerek 7 üzerinde gerek xp üzerinde çalışıyor

örnek 

http://www.youngzsoft.net/ccproxy/screenshot.htm

google bu konuda size yol gösterir.

Kurulum sonrası hangi portu kullanıyor ise sizin proxy modemden bu portu bilgisayarınıza yonlendirmeniz yeterli.

Sonra Browser üzerinde 

x.x.x.x:8090 gibi sabit ip adresiniz ve proxy yazılımınızın dinlediği portu yazmanız yeterli

RDP için ise bence çok şey kaçırıyorsunuz 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/01/2012 01:51

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

clientten vpn yaptır bağlantı sonrası gateway in windows7 pc olsun .

bundan sonrakı tüm trafik w7 olan internet ipsinden olur.

Gönderildi : 14/01/2012 01:52

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba Umut bey,

İlginiz için Teşekkürler Hakan bey,

Dediğim gibi sistemi istenilirse xpye çevirebilirim. Xpde proxy server kurmak mümkün mü?

Bu arada rdp yi tam olarak bilmiyorum. Ama Proxy server olayı benim için daha iyi bu yönde çözüm bulabilirsek çok daha iyi olacak:)

Merkezinize DrayTek 2710 gibi bir cihaz alıp gittiğini noktalarda merkeze bilgisayarınızdan VPN yaparak hem erkez sistem kaynaklarını kullanabilir hemde merkezi çıkış olarak kullanabilirsiniz.

Tahmin ediyorum ki gittiğiniz yerde sisteminizle yaptığınız dataların çalınması endişesi içindesiniz ki evet bunu proxylede yapsanız proxye kadar giden data açık olacağı için yine çalınabilir. Bu konuda en iyi çözüm VPN dir ve DrayTek 2710+ücretsiz istemci yazılımı Smart VPN ile bunu halledebilirsiniz ve VPN yaptığınız andan itibaren yaptığınız hiçbir data trafiği kimse tarafından izlenemez olur. Ayrıca çıkışlarınızda merkez IP adresi kullanılır.

Gönderildi : 14/01/2012 04:13

(@UMUTBAYGUT)
Active Member
Konu başlatıcı

Piyasada pek çok ücretli / ücretsiz proxy server yazılımı var, gerek 7 üzerinde gerek xp üzerinde çalışıyor

örnek 

http://www.youngzsoft.net/ccproxy/screenshot.htm

google bu konuda size yol gösterir.

Kurulum sonrası hangi portu kullanıyor ise sizin proxy modemden bu portu bilgisayarınıza yonlendirmeniz yeterli.

Sonra Browser üzerinde 

x.x.x.x:8090 gibi sabit ip adresiniz ve proxy yazılımınızın dinlediği portu yazmanız yeterli

RDP için ise bence çok şey kaçırıyorsunuz 🙂

Hakan Bey;

Dediğiniz programı indirdim.Bürodaki bilgisayara kurdum.Sonra modemde  808 nolu portu açtım ve o bilgisayara yönlendirdim.

Daha sonra internet cafeye gittim denemek için. İnternet explorerda internet seçenekleri : Bağlantılar : Yerel Ağ Ayarları : proxy sunucusu bölümünü aktif ettim. adres bölümüne ip adresimi port bölümüne is 808 yazdım. tamama bastıktan sonra internete bağlanamadım. Nerede yanlış yapıyorum?Program üzerinde herhangi bir ayar yapmadım. yapacak yer bulamadım ve ne yapacağımıda bilmiyordum 🙂 sadece kurdum ve http için gerekli olan portu açıp o bilgisayara yönlendirdim 🙂

Gönderildi : 14/01/2012 17:34

(@Anonim)
Gönderiler: 0

NAT ayarını atlamayın.

Gönderildi : 17/01/2012 18:23

Paylaş: