Forum

Windows 7 Ping soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Ping sorunu ping atılmıyor Genel Hata

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
983 Görüntüleme
(@ersinayvaz)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 7 Profosyonel kullanıyorum Yeni format attım Ping atarken Genel Hata ile ilgili bir uyarı alıyorum.

Güvenlik Duvarı kapatma, Virüs programını devre dışı bırakma gibi çözümler denedim bir türlü ping attıramadım. Ağımızdaki başka makineden kendi makineme ping atabiliyorum.

Bu sorunu format atmadan nasıl çözebilirim? 

[url= http://e1201.hizliresim.com/t/d/1rrtq.pn g" target="_blank">http://e1201.hizliresim.com/t/d/1rrtq.pn g"/> [/img][/url] 

Gönderildi : 12/01/2012 18:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Ortamda Nap v.s. gibi güvenlik sağlayan bir platform varsa bundan yapabilir.Bu şekilde bir uygulama yok ise eğer ethernet karrtınızı kaldırıp tekrar tanımasını sağlayın bakalım bir dğeişme olacakmı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/01/2012 19:07

(@ersinayvaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Güvenlik sağlayan program yok şirkette bir çok makineye format atıyorum vs başka bilgisayarlar bağlıyorum problem olmuyor.

Bugün 12 gibi 126 Tane Windows Güncelleştirmesi yaptı Windows 7'de öncesinde denememiştim ping atıyor mu diye Eternet kartını ve wireless kaldırdım tekrardan kurdum ip atadım herşeyi yaptım bir türlü çözüm bulamadım. 

Sistem geri  yükleme yaptım problem halen devam etmektedir.

Gönderildi : 12/01/2012 19:43

(@ersinayvaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ÇÖZÜLDÜ

Kaspersky Pure kullanıyordum Devre dışı bırakıp sağ alt köşeden kaldırmama rağmen sorun devam ediyordu.

Komple Kaspersky Pureyi kaldırdım problem çözülmüş oldu.

Tekrar kaspersky kurdum problem yok şuanda.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 13/01/2012 19:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geçmiş olsun keyifli çalışmalar.Test ortamlarını antivirusten v.s. arındırın bu testleri bu şekilde testlerinizi yapın.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/01/2012 20:19

Paylaş: