Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPN SORUNU

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
548 Görüntüleme
(@ozkankilic)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

slm arkadaşlar.öncelikle herkese kolay gelsin.şimdi benim elimde link sys markalı ag241 modelli adsl vpn modem var ve bi tanede server 2003.modem bi tanesi a semtinde diğeri b semtinde.a semtinin oldugu yerde server 2003 makina var ve bu makina çift ethernetli.serverın olduğu yerde de 12 tane client var.a semtindeki serverın bi etherneti modem den alıyo ve diğer ethernet swicht e çıkıyo (dhcp sunucusu server oluyo bu durumda.) ve burdaki makinaların internet veya ağ ile ilgili hiç bir sıkıntısı yoktur.herşey gayet çok çalışıyo.fakat b semtindeki herhangi bi makinadan orda bulunan vpn adsl(192.168.2.1) ile ben a semtindeki vpn modeme(192.168.1.1) ping atabiliyorum.modemin arayüzüne girebiliyorum.b semtindeki makinalar internete çıkıyo.a ile b semtindeki modemler birbirleri ile haberleşiyo.fakat b semtinde bulunan makinalar bir türlü servera ping atmıyo ve dolayısıyla domaine de katamıyorum pc leri.ben modemi serveramı yönlendircem yada başka bişiy mi yapcam ayarı nerden yapcam serverdan mı modemdenmi????modemin arayüzünde advanced routing diye bi kısım var onla bi ilgisi varmı.yada serverada routind and remote acces ile bi ilgisi varmı.bi yardımcı olursanız çok sevinirim.biraz çok oldu gibi anlaşılması için ayrıntılı yazdım.

a semtinde bulunan modemin ip si 192.168.1.1
b semtinde bulunan modemin ip si 192.168.2.1

b semtinde de 4 tane makina var.
modemler statik ip telekomun vermiş olduğu..

Gönderildi : 08/03/2008 02:02

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

VPN Connection işlemini modem üzerinden yaptıysanız eğer 2003 server üzerinde RRAS servisini çalıştırmanıza gerek yoktur ve 2 nci ETH kartınada ihtiyaç yoktur.

Modemler arasında iletişim varsa sıkıntının iletişimde bulunamadığınız Serverin GW olabileceğini düşünüyorum.. GW Nedir.

PAsif durumda ki ETH disable duruma getirmenizi önereceğim.

Modemler ve Server üzerinde firewall servisinin durumu nedir ?

Gönderildi : 08/03/2008 03:00

(@ozkankilic)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

ben serverdan b semtinde bulunan herhangi bi makinaya ping atabiliyorum.ama b deki makinadan servera ping atmıyo.

Gönderildi : 08/03/2008 12:58

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Modemler ve Server üzerinde firewall servisinin durumu nedir ?

Gönderildi : 08/03/2008 13:18

Paylaş: