Nod32 kurdum ağdaki...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nod32 kurdum ağdaki bazı PC'lerle bağlantı koptu  

RSS
HARLEY44
(@HARLEY44)
Üye

Merhaba,

Uzun zamandır uğrayamıyordum. Açıkcası işimiz düştü yine. En kısa zamanda aranıza daha çok katılmak dileği ile soruma geçiyorum.

Yazıcı paylaşımı olan ve server'a bağlı A PC'm Windows XP Professional Sp3  IP'si 10.1.1.118

Daha önce A PC'sine bağlanıp yazıcıyı kullanan B PC'm ise Windows XP Home Edition ve Home Edition olduğu için server'a bağlı değil bu PC'nin IP'si 10.1.1.126

A PC'sine  Eset Nod32'yi kurana kadar hiçbir problem yoktu. Eseti kurduktan sonra B PC'm A'daki paylaşılanlara A PC'm de B'deki paylaşılanlara ulaşamıyor.  

Ama aralarında ping atılabiliyor.

Eseti kaldırdım ama yine aynı ve

A PC'm de Güvenlik duvarı aşağıdaki şekilde kaldı. Hiçbir şekilde müdahale edemiyorum. Fikir verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

Alıntı
Gönderildi : 21/12/2011 00:27
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba Eset nod 32 hangi sürüm yüklü?
Firewall için http://support.microsoft.com/kb/283673  bu fixi dener misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/12/2011 00:36
HARLEY44
(@HARLEY44)
Üye

Merhaba Rıza Bey,

Eset Smart Security 3.0.669.0 sürümü yüklüydü ama problem çıkınca kaldırdım eset i şu anda herhangi bir antivirüs kurulu değil.

fixi de kurdum ama değişen herhangi birşey olmadı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/12/2011 01:25
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Merhaba,

Öncelikle Eset sürümünüz çok eski. Şuan 4.2 aktif kullanılıyor 5 betalıktan çıkıp Rc olma yolunda. Bu nedenle 4.2 ile yola devam etmelisiniz. Eski versiyonda bende bir kaç sorun yaşamıştım iş yerinde. Smart security firewall kullandığı için windows firewallı kapaması normal bir durum. Siz yeni versiyona geçin http://support.microsoft.com/?id=872769  buradaki adımları deneyin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/12/2011 01:40
HARLEY44
(@HARLEY44)
Üye

Rıza Bey yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sıkıntı şu ki eset i kaldırdım. Kullanmayı düşünmüyorum. Sadece birbirlerine ping atabilen PC'ler neden paylaşılan klasörleri görmez çözemedim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/12/2011 02:27
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Merhaba,
P.m den size bir mail adresi atıyorum sorunu oraya yazın gerekli düzeltmeyei sağlasınlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/12/2011 11:13
HARLEY44
(@HARLEY44)
Üye

Yardımlarınız için teşekkür ederim Rıza Bey,

Anlattığım sorun için çözümü bu sabah A PC'sini sistem geri yükleme yaparak 2 gün öncesine aldım. şu anda yazıcı ve paylaşım düzgün şekilde çalışıyor.Sorunu şimdilik halletmiş gözüküyoruz. Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/12/2011 11:27
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Ben teşekkür ederim keyifli çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/12/2011 11:37
Paylaş: