Forum

depo içerisind...

Bildirimler
Hepsini Temizle

depo içerisinde kablosuz sinyal dağıtımı sıkıntısı

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@onursertli)
Gönderiler: 57
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

Elektronik ürünlerin bulunduğu 1000 m2 lik bir depo 8 sıra raf ve bu raflar tavana kadar elektronik kutulanmış ürünlerle dolu bir depomuz var 
bu depo içerisinde el terminallerimiz kablosuz olarak kullanılmakta. Çeşitli marka model a.pointler ile defalarca yaptığım denemeler başarısız oldu
rafların dipleri ya da a.point lere olan uzak noktalarda sinyal yetersiz kalıyor depo içerisinde 5 -  adet repeater kullanmak zorunda kaldım bu da çok sağlıksız bir durum oluşturuyor. Access point in antenlerini çoklayabilir miyim ya da antenleri  metrelerce öteye iletebileceğim bir sistem var mıdır?

ya da benzeri bir durum ile karşılaştınız mı ? 

Gönderildi : 07/12/2011 04:16

(@OnurPULGAT)
Gönderiler: 136
Estimable Member

Merhaba, 

Kısa zaman önce bir barkod projesi tamamladım. Bu projede raflarda bulunan ve yerde duran ürünler hacimli ağaç ürünleri olduğundan aynı problemler olabileceğinden el terminalinde ki programı online - ofline çalışabilecek bir program şeklinde tasarladık. Yani tüm işlemler için programın kendisi el terminalinde yüklü aktarım veya güncelleme yapacağı zaman online bağlantıya ihtiyaç duyuyor. El terminallerini genellikle terminal server üzerinde kullandırdıklarından bu gibi problemler ile çok karşılaşılıyor.

Gönderildi : 07/12/2011 12:05

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhabalar 

Elektronik ürünlerin bulunduğu 1000 m2 lik bir depo 8 sıra raf ve bu raflar tavana kadar elektronik kutulanmış ürünlerle dolu bir depomuz var 
bu depo içerisinde el terminallerimiz kablosuz olarak kullanılmakta. Çeşitli marka model a.pointler ile defalarca yaptığım denemeler başarısız oldu
rafların dipleri ya da a.point lere olan uzak noktalarda sinyal yetersiz kalıyor depo içerisinde 5 -  adet repeater kullanmak zorunda kaldım bu da çok sağlıksız bir durum oluşturuyor. Access point in antenlerini çoklayabilir miyim ya da antenleri  metrelerce öteye iletebileceğim bir sistem var mıdır?

ya da benzeri bir durum ile karşılaştınız mı ? 

Anteni Çıkarılabilen Bir AP Almıştım Bende de Aynı Sıkıntı Oluyordu

Marka Olarak U.S. Robotic Aldım Şu An Bildiğim Kadarıyla Yok

24 Db 360* Anten Aldım Anteni Eski Televizyon Antenleri Gibi Yüksek Bir Yere Bağladım O Gün Bu Gündür 1 Kere Bile Sorun Yaşamadım.

Depo Alanım 800 M2 Falan El Terminallerimiz Datalogic... 

Gönderildi : 07/12/2011 12:08

Paylaş: