Forum

VPN çok yavaş....

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPN çok yavaş..Anten projesi ?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
378 Görüntüleme
(@MuratSURTEM)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar..

Kuş uçuşu uzaklığı en fazla 1 km olan abir depomuz var 2012 de ERP de canlıya geçicez.

Şuanda Depo salkım saçak bir VPN ile merkez fabrikaya bağlı...

Normal ADSL üzerinden kurulan ve merkez fabrikada var olan Zywall USG100 e VpN ile bağlı.Takdir edersinizki normal ADSL hattı üzerindeki VPN inanılmaz yavaş öyle ki ben başka bir sebebimi var diye kaç defa baktım..Depodan Uzak masa üstü bağlantısı yapılıyor Depodaki Pc ye tanımlı yazıcıya 11 Dk sonra ulaşabiliyorsunuz.Öyle söyliyim.Bu  yapı ERP ye geçtiğimizde Depo için ölüm demektir.

Bende düşündüm taşındım bu işi ancak Anten ile halledebilirim diye düşündüm.Öncelikle sizlerden ricam Anten projesi için marka.Akabinde sizce mevcut yapıda bir sorunmu varda ADSL üzerinde kurulan bu VPN yavaş..?

Kısaca Depo: Zyxell 661H-D1 Modem..merkez 661H-D1 Modem ve Zywall USG100 Firewall...Firewall aynı zamanda DHCP dağıtıcısı.Arkasında çalışan server da Windows 2008 R2..

Şimdiden değerli düşünceleriniz için çok teşekkürler..

Gönderildi : 19/11/2011 19:39

(@serkanates)
Gönderiler: 1283
Üye

"Depodaki Pc ye tanımlı yazıcıya 11 Dk sonra ulaşabiliyorsunuz". Bu normal değil, kuvvetle ihtimal aşırı paket kaybınız var ve bunun birçok nedeni olabilir. Fiziksel bağlantı sorunları olabileceği gibi yapılandırma sorunları da olabilir. Bu noktada kendi adıma fazla yardımcı olamayacağım. Kablosuz bir ağ için çevre şartları çok önemli. Açıkcası mutlaka yerinde analiz gerektirir. Eğer iki bina birbirini fiziksel olarak görüyorsa lazer çözümleri de incelemenizi tavsiye edeceğim. 

Gönderildi : 19/11/2011 22:01

(@m.eminarslantay)
Gönderiler: 152
Estimable Member

Maliyet sınırı nedir senin için ?

Gönderildi : 19/11/2011 23:13

Paylaş: