Hp MSM 310 access p...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp MSM 310 access point problemi  

  RSS
Uğur Ali GÜNGÖR
(@UgurAliGUNGOR)
Üye

Merhaba,


Konuyu doğru yere açtığımdan tam emin değilim ama.Problemim elimde 1 adet hp msm 310 access point bulunmakta.bu cihazda yavaşlık ve bağlantı kopma problemi vardı.cihazı resetledim.ip aldı yeniden.web üzerinden ip'sini yazıp konsol giriş ekranına geliyorum fakat giriş yapamıyorum.Kullanım kılavuzunda admin-admin yazın konsolu kullanabilirsiniz yazıyor fakat giriş yapamıyorum.Yardımlarınızı rica ederim.


 


Saygılarımla,


 


Uğur Ali GÜNGÖR


Labris System Support Team Executive


Labris Certified Security Administrator (LCSA)

Alıntı
Gönderildi : 13/11/2011 23:13
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Reset sonrası default ipsi 192.168.1.1 şeklinde geliyor. Local bir bilgisayara network kablosu ile bağlayıp, local bağlı olduğu NIC'i 192.168.1.X network ipsi şeklinde düzenleyin. Bu şekilde giriş yapmayı deneyin. Cihazların açılış ve kapanış işlemi uzun sürmekte, reset sonrası 5-10 dk yakın beklemeniz gerekiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/11/2011 03:24
Uğur Ali GÜNGÖR
(@UgurAliGUNGOR)
Üye

Merhaba Hocam,

Cihazın console ekranına gelebiliyorum.Sonrasını geçemiyorum. Kitapçıkta

( On the Login page, specify admin for
both Username and Password and select Login.
)yazıyor.Benim anladığım açılışta kullanıcı adına admin yazıp bir parola belirleyip yazıp geçin diyor ama ne yazarsam yazayım geçemiyorum.Yardımlarınızı rica ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/11/2011 00:05
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Bu durumda cihaz paneline girişi farklı browserlar ile deneyin. Önce cihazı tekrar resetleyin ve  browserların cahceini temizleyin.Sonra IE,chrome, opera, firefox giriş yapmayı deneyin. Yine giremiyorsanız telnet ile login olmayı deneyin.

telnet 192.168.1.1 login username ve password bilgilerini girince giriş yapılabiliyormu kontrol edin. Eğer bu durumlar sonucunda da giriş yapılamıyorsa cihazla ilgili farklı bir sıkıntı olabilir. Bu durumda en mantıklısı hp ile görüşmek.

Keyifli çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/11/2011 00:11
Paylaş: