Forum

Vpn GRE Port Sıkınt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vpn GRE Port Sıkıntısı

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,624 Görüntüleme
(@CanerKaraca)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar 

Sistemde 2008 server bulunmakta.Vpn yapılandırması yapılmı durumdadır fakan dışarda bulunana kullanıcılar vpn ile baglantı saglayamamaktadır

Server 2008 Frewall kapalı

Vpn yapılandırmasında : mschapv2 secili

Modem rt 206 

PPTP denemesi için  için 1723 TCP/UDP 47 tcp port açıldı (47 nolu port udp) içinde denedi 

modemden dmz aktif edilerekde denendi

alternatif olarak modemde tüm portlar yönlendirilerek te denedi 

bu ayarlar yapılmasına ragmen

VPN sunucusu ile 78.**.7.**** VPN istemcisi arasında bağlantı kuruldu, ancak VPN bağlantısı tamamlanamıyor. Bunun en sık rastlanan nedeni, VPN sunucusu ile VPN istemcisi arasındaki güvenlik duvarının veya yönlendiricinin Genel Yönlendirme Kapsüllemesi (GRE) paketlerine (protokol 47) izin verecek biçimde yapılandırılmamasıdır. 

hatasını almaktayım sorun nerden kaynaklanıyor olabilir

Tşk. Ederim 

Gönderildi : 01/11/2011 16:43

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Caner Bey,

İmkanınız varsa modemi değiştirin. Modem GRE portu yönlendiremiyor. Siz kural yazsanızda yönlendiremiyor. Hatta mümkünse Airteis ile görüşün bunun için bir firmware özel bir firmware onu kullanırsanız oluyor ama sağlıklı değil.

Gönderildi : 01/11/2011 23:26

(@CanerKaraca)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Rafet bey

Airties yönlendirme oldugunu söylemişti fakat dediginiz gibi yönlenme olmuyo loglardan ve network dinlendiginde 47 nolu porta gelen bilgi olmadığını gördüm galiba dediginiz gibi modemler port yonlendirmede sıkıntı çıkartıyor.Farklı modemle test edecegim.

Tşk. Ederim. 

Gönderildi : 02/11/2011 16:20

(@CanerKaraca)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar 

RT206 modelinde 47 nolu port yonlenmıyor. Modemi degiştirerek sorunu çözdüm

Gönderildi : 03/11/2011 00:10

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.Ben epey uğraşmıştım o yüzden RT206 yönlenmediğini biliyordum. Tecrübe parayla alınmıyor ne yazik ki 🙂

Gönderildi : 03/11/2011 14:40

Paylaş: